banner39

Başkan gözaltında, belediyede işler durdu

İhaleye fesat karıştırma ve rüşvet iddiasıyla tutuklanan Güzelbahçe Belediye başkanı ve personelin yokluğunda işler durdu

Arşiv 08.01.2009, 07:42 08.01.2009, 07:42
Başkan gözaltında, belediyede işler durdu


İhaleye fesat karıştırma ve rüşvet iddiasıyla Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, bazı belediye meclis üyeleri ve idari personelin gözaltına alınmasının ardından belediyedeki idari işlerin durduğu öğrenildi.

Güzelbahçe Belediyesi yetkilileri, dün sabah saatlerinde iş yerine geldiklerinde, Emniyet görevlilerinin belediyede arama yaptıklarını gördüklerini, bir süre belediyeye vatandaşların alınmadığını söyledi.

Belediye Başkanı Ertan Avkıran'ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Ayşe Akın, Personel ve Yazı İşleri Müdürü Figen Tunç, Sağlık İşleri Müdürü Şafak Akın, Hesap İşleri ve Muhasebe Müdürü Bayram Ali İnce, Fen İşleri Müdürü Soner Akın, İmar Müdürü Melek Nur Kentli ve şantiye şefleri Halil Karakaş ile Ahmet Avkıran'ın da gözaltına alındığını kaydeden yetkililer, belediyenin "ruhsat verme", "vergi işlemleri" gibi idari işlerin durduğunu söyledi.

Emniyet yetkililerinin belediyenin evraklarına el koyduğunu da belirten yetkililer, vatandaşların sabah saatlerinde belediyeye gelip durum hakkında bilgi sahibi olmak istediklerini ifade etti.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?