banner15

Başkent Bişkek'te yağmalama başladı

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki yağmalamalarda Türklere ait mağazalar da hedef oldu

Başkent Bişkek'te yağmalama başladı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kırgızistan'da meydana gelen olaylar devam ederken başkent Bişkek'teki yağmalamalarda Türklere ait mağazalar da hedef oldu.

Devlet Başkanlığı sarayı yakınında bulunan Türk işadamlarına ait Beta-storets adlı süpermarketin kapılarını kırarak içeriye giren yağmacılar, özel güvenlik görevlilerinin havaya ateş açması sonucu kaçtı. Yağmacılar, çevredeki diğer süpermarket ve mağazaları yağmaladı. Bunlar arasında Beko beyaz eşya mağazası da yer alıyor.

Vefa-centr adlı alışveriş merkezinin içinde bulunan bir başka Beta-Storets mağazası da yağmalandı. Ayrıca, Türk işadamlarına ait Lion ayakkabı mağazasının da yağmalandığı görüldü.

Öte yandan, Kırgızistan sınır kontrol yetkilileri, Kazakistan ile Kırgızistan arasındaki sınırın bu akşam kapatıldığını bildirdi.

Kazakistan ile Kırgızistan arasındaki sınırın bu akşam kapatıldığını bildirdi.

Kırgızistan Sınır Kontrolü Sözcüsü Çodar İsakonov, Reuters'a telefonla yaptığı açıklamada, sınırın Kazakistan'ın isteği üzerine kapatıldığını söyledi.

Sözcü, sınırın ne kadar kapalı kalacağını konusunda bir süre vermedi ve bunun toplumsal ve siyasi duruma bağlı olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2010, 00:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35