banner15

Başörtülüler tesettür modasını protesto etti

İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen "Tesettür Moda Fuarı'' bir grup başörtülü öğrenci tarafından protesto edildi.

Başörtülüler tesettür modasını protesto etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yenibosna İstanbul Fuar Merkezi’nde toplanan Özgür Açılım Platformu üyesi öğrenciler “Tesettür Moda Fuarı”nı protesto etti.

Haksözhaber'in haberine göre, Yenibosna İstanbul Fuar Merkezi'nde 08-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Tesettür Moda Fuarı'nın yapıldığı binanın önünde dün saat 14.30'da toplanan grup, "Teşhir için değil, Takva için örtü", "Kapitalizmin nesnesi olmayacağız!" sloganları attı.

 Etkinlikte konuşan Zehra Çomaklı, kadının tesettür algısı ile oynandığını, tesettürün ilk önce bir şekil olarak başörtüsüne indirgendiğini söyledi. Daha sonra Özgür Açılım Platformu'nun hazırladığı bildiriyi Esra Aydın okudu.

Eylemde "Tesettür ayeti'nin modası mı geçti?", "(M)o da ne? Tektip(siz)leştirme", "Tesettür ve moda; dam üstünde saksağan...", "Kapitalizmin nesnesi değil, İslam'ın öznesi olacağız!", "Do not be object of capitalism", "Tesettür algımızı örtemeyeceksiniz" yazılı dövizler taşındı.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2010, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma hazan
fatma hazan - 9 yıl Önce

kesinlikle yerinde bir tepki.

Esma Karadeniz
Esma Karadeniz - 9 yıl Önce

Tesettür Allah'ın emridir.Bu emrin sınırları bellidir.Kıyamete kadar da hiç değişmeyecektir.Özgür-Açılım Platformu üyelerini sonuna kadar destekliyoruz.

Ala Yontan
Ala Yontan - 9 yıl Önce

Orada değildim ama her zaman bu düğşüncedeyim. Tesettürün modası olmaz. İsteyen istediği gibi örtünsün ama tesettür modası diye bir oluşum olması gerçekten bana garip geliyor.Haddim değil bazı şeyleri yazmak ama şu kadarını söyleyeceğim, tesettür aldı başını gidiyor...

banner39

banner36

banner37

banner35