banner39

Başörtüsü alınarak adliyeye çıkarıldı

Namus cinayeti işlediği öne sürülen bir kadının başörtüsü nezarette alınarak adliyeye çıkarıldığı bildirildi.

Arşiv 21.08.2007, 07:52 21.08.2007, 16:16
Başörtüsü alınarak adliyeye çıkarıldı

Beyaz giysileriyle namus cinayeti işlediği öne sürülen F.D.'nin türbanı nezarette başından alındı. Genç kadın adliyeye başı açık şekilde gitti..

İzmir'in Bornova ilçesi Işıkkent semtinde önceki gün Salih Karadeniz'in (45) öldürülmesi olayının zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan F.D., sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edildi.

Cinayetten önce beyazlar giyinen genç kadın, uğruna ailesinin terk ettiği Salih Karadeniz'in kendisini para karşılığında başka erkeklere pazarladığını ve namusunu temizlemek için beyazlar giydiğini söylemişti. Önceki gece nezarete girerken türbanı başından alınan F.D.'nin adliyeye de başı açık gittiği görüldü.

'CAN GÜVENLİĞİ DİNİ HAKKIN ÖNÜNDE GELİR'

Avukat Fatih Doğan: Kişiyi korumaya yönelik olduğu için söz konusu durum hukuka uygun. Ancak burada haklara da saygı gösterilmeli. Böyle bir olay benim müvekkilimin de başına geldi. Savcı ile görüşme sonucu başını örtebileceği, intihar girişiminde kullanamayacağı bir mendil bulundu.

İlahiyat Profesörü Mustafa Erkal: Burada güvenlik açısından zaruret hali var. Zaruret ihtiyaçla eşittir. Güvenlik güçleri ihtiyaç duydukları anda gereken bir tedbiri alırlar. Burada dinen bir sıkıntı yok, sadece kişinin psikolojisi açısından sıkıntı olabilir.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?