banner39

Başörtüsü yasağını sanal ortama taşıdılar

Boğaziçi Üniversitesi başörtülü öğrencileri, sorunlarını kurdukları site ile sanal ortama taşıdı.

Arşiv 07.04.2009, 00:48 07.04.2009, 19:11
Başörtüsü yasağını sanal ortama taşıdılar


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, başörtüsü sorununu daha geniş kitlelere ve etkili bir şekilde duyurmak için kurdukları www.basortum.com sitesi ile sanal ortama taşıdı.

Sitede, geçmişten günümüze Türkiye'de yaşanan başörtüsü sorununun tarihi gelişimi ve bunun için verilen mücadele, hukuki boyut, aydınların bilimsel değerlendirmeleri, konuya ilişkin haberler ve röportajlar, seminreler gibi bir çok başlıkla siteye zengin bir içerik veriliyor.

"Türkiye'de uygulanan başörtüsü yasağı ile ilgili her türlü bilginin herkes tarafından kolaylıkla elde edilebilmesiyle yasağın haksızlığının herkes tarafından anlaşılması için içerik teşkil etmek ve yasak ile ilgili, insanların fikir alışverişinde bulunabilmesi için bir grup Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi tarafından hazırlanan" basortum.com sitesi, misyonu ve vizyonunu ise şu şekilde özetliyor:

"Nihai tahlilde yasağın tamamen kalkması için elimizden gelen ve üzerimize düşen her şeyi yapmak ve bu yolda yayın faaliyetlerinde bulunmaktır. Huzur-u İlahi'ye çıktığımızda yapabilecek olup da yapmadığımız bir şeyler olmasından Cenab-ı Hakk'a sığınıyoruz. Malum, mevcut olan her şeyin ömrü kader kalemiyle tesbit ve tahdit edilmiştir. Kadere şeksiz-şüphesiz iman çerçevesinde diyoruz ki: Site tesettür yasağı küre-i arzdan tamamen kalkıncaya kadar şu anki çizgisiyle yayın yapmaya devam edecektir. Yasağın devam ettiği tek bir memleket ya da tek bir okul kalsa, oradan haberlerle site çalışmalarına devam edecek izn-i İlahi'yle."

 

banner53
Yorumlar (3)
BAHAR ÇELİK 12 yıl önce
Onlarda Cennete alınmayacak sizde orada onları seyredeceksiniz sizi destekliyorum.
xxx 12 yıl önce
bahar çelik cennete alınıp alınmamayla senmi ilgileniyorsun
sebahat 12 yıl önce
İslam dini 'DÜNYA'gezegeninde ilan ve iman edildiği günden bu yana 1500yıl geçmesine rağmen Ebu Cehiller sadece şekil değiştirdiler..Modern(!)giyinip ilkel ve inatla inananlara zulmettiler.İnananlarsa elbette sınavdan geçecekler.Üniversiteye giren herkes dersinden geçiyor mu?Akıllı,sabırlı ve imanında sabit olanlara selam olsun..
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?