'Başörtüsüne izin veren Paşa erken emekli oldu'

AKP'li Elitaş, Kayseri'de ordu evinde düzenlenen resepsiyonda başörtüsü yasağı uygulamayan bir paşanın erken emekliye ayrıldığını söyledi

'Başörtüsüne izin veren Paşa erken emekli oldu'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 29 Ekim 2003’te Kayseri Ordu Evi’nde, Valiliğin verdiği resepsiyona eşiyle katıldığını, ancak daha sonra başörtüsüne izin veren paşanın erken emekliye ayrıldığını ve görevli bir subayın da 14 gün göz hapsine alındığını söyledi.

Elitaş, Meclis’te Cuma namazı çıkışında gazetecilerin, Emine Erdoğan’ın GATA’ya girememesi ve bu konuda Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un açıklamalarının hatırlatılması üzerine, “Sayın Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamalarını doğru bir açıklamadır” dedi.

Elitaş, geçmişte başına gelen bir olayı anlattı ve eşi yüzünden benzer bir olay yaşadığını söyledi. Elitaş, 29 Ekim 2003’te, Kayseri Valiliği’nin verdiği resepsiyona eşi ile birlikte gittiğini belirterek, “Genelkurmay Başkanı'nın dediğine katılıyorum. 2003 yılında benzer bir hadiseyi ben eşimle birlikte yaşamıştım. Kayseri Valiliği'nin 29 Ekim'de Orduevi'nde verdiği resepsiyona eşimle gittim. O dönemdeki bir paşanın görevden alındığını ve bize izin veren bir astsubaya da 14 gün göz hapsi verildiğini üzülerek duymuştum. Orduevlerinde, GATA'da, kamu kurum ve kuruluşlarında bu memleketin insanı olan, bu ülkeye asker yetiştiren, askerlik görevini ifa eden yavruları doğuran annelerin böyle yerlere girememesi herhalde içlerini acıtıyordur. Sayın Genelkurmay Başkanı'nın açıklamasını yerinde buluyorum” diye konuştu.

Elitaş, “Eşimin başı örtülü, ona müsaade eden paşayı erken emekli ettiler. İsmini bilmiyorum ama darbe günlüklerinde ismi geçiyor müsaade ettiğinden dolayı. Bir başçavuşa da 14 gün göz hapsi verdiklerini duydum. Maalesef bu ülke bunları yaşadı. İnşallah bundan sonra yaşamaz. Sayın Genelkurmay Başkanı'nın söylediği de önemli bir şey” dedi,
 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 07:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35