banner39

Başsavcı Cihaner'in dosyası Silivri'de

Başsavcı Cihaner'in dosyası Ergenekon davasına bakan mahkemeye ulaştı

Arşiv 21.04.2010, 12:44 21.04.2010, 17:07
Başsavcı Cihaner'in dosyası Silivri'de

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in dosyasının Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştığı bildirildi.

Silivri Cezaevi’nde görülen Ergenekon davasının duruşmasında Mahkeme Başkanı, dosyaya giren belgeleri okudu.

Mahkeme başkanı, bazı sanıkların talebi üzerine istenen Erzincan Cumhuriyet başsavcısı İlhan Cihaner ve 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk'in de sanıkları arasında bulunduğu Ergenekon dosyasının mahkemeye ulaştığını bildirdi.

ZİRVE YAYINEVİ CİNAYETİ DOSYASI'DA SİLİVRİ'DE

Duruşmada, mahkeme heyetine başkanlık yapan hakim Hasan Hüseyin Özese, ara kararlar doğrultusunda dosyaya gelen evrakları okudu.

Buna göre, Kemal Kerinçsiz'in talebi üzerine İlhan Cihaner'in sanık olarak yer aldığı Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki 22 klasör halindeki dava dosyası CD'ye aktarılarak mahkemeye gönderildi.

Sanıklardan Zekeriya Öztürk'ün talebi üzerine Malatya'daki Zirve Yayınevi Cinayeti dosyasında yer alan 32 sayfalık rapor ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapor da mahkemeye ulaştı.

Mahkemenin resen istediği Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT ve Genelkurmay Başkanlığından gönderilen cevapta, Cumuriyet gazetesine bomba atılması ve Danıştaya saldırı öncesinde temin edilmiş herhangi bir bilgiye rastlanılmadığı kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?