banner15

Başsavcı Yalçınkaya'dan AKP için ilginç cevap

Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya, Ak Parti'ye yeni bir dava açılır mı yönündeki soruyu "Onlar hissederler" karşılığını verdi.

Başsavcı Yalçınkaya'dan AKP için ilginç cevap

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Ak Parti'ye yönelik yeni bir kapatma davasının açılıp açılmayacağı yönündeki soruya çok ilginç bir cevap verdi. Böyle bir hazırlığını olup olmadığı hakkında bilgi vermeyen Yalçınkaya sorunun cevabını, partililerin hisleriyle açıkladı. Yalçınkaya'ya göre partiler, kapatma davalarını hissediyorlarmış. 

Yalçınkaya, ''Her parti için kapatma davası açılıp açılmayacağı kendi fiilleriyle ölçülür. Bunu partiler zaten hisseder'' dedi.

Bir gazetecinin, AK Parti hakkında yeni bir kapatma davası açılacağı yönünde iddialar bulunduğunu hatırlatması üzerine Yalçınkaya, her parti hakkında soruşturmanın mümkün olduğunu, soruşturmaların gizli yürütüldüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2010, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birsen Şahin
Birsen Şahin - 11 yıl Önce

CHPye hiçbir halükarda herhangi bir kapatma davası açılamadığına göre, bunun savcı nasıl açıklayabiliyor?

Halk TV diye bir kanal var, sadece CHP taraftarlığı ve propogandası yapılıyor ve sadece CHPliler konuşuyor

Baykal başörtülü açılımı yapıyor

Hesapları üzerindeki şaibe üzerlerine yapıştı

Sayın savcım o zamanlarda kış uykusuna mı yatmıştı?
Anladım, CHP hissetmediği için dava açılmıyor!.. :)))))

osman
osman - 11 yıl Önce

basta bir kere ismin anlamini aciklamak gerekirse, Allahin Rahmeti anlamina geliyor, ama sayin savci onlar his eder derken, Allahin yüceligi ile dalga geciyor, ve islam dinini alay konusu yapiyor, benden savciya bir öneri, sizin gidin bir dava acin isminizi gregori yada istvan diye degistirin, ondan sonra aciklamlarinizdan bir anlam cikaralim, sözde müslüman ailenin cocugu olan bir kisinin bilincli CHPye acilan davada usul hatasi yaptiran kisi amacini aciklasada, benim hizmet amacim bel arkadas, ben zaten bir ise yaramazdim, ama yalakligim sayesinde ahmet necdet amcam bana bu görevi hediye etti. ben chp ergenekon cümhuriyetine hizmet edecegim, türkiye cümhuriyeti beni ilgilendirmez dese, o zaman herkes yapacagini bilir.

banner39

banner50

banner47

banner48