banner39

Başsavcılık: Gözaltılar mahkeme kararıdır

Başsavcılık, Ergenekon kapsamında yapılan operasyonlar ve gözaltıların mahkeme kararıyla uygulandığı uyarısında bulundu.

Arşiv 21.03.2008, 13:52 22.03.2008, 07:48
Başsavcılık: Gözaltılar mahkeme kararıdır

Ümraniye'deki bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcılara ilişkin soruşturma çerçevesinde bugün gerçekleştirilen gözaltıların, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarının talimatı ve mahkeme kararlarına istinaden yapıldığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından alınan bilgiye göre, Çakmak Mahallesi Güngör Sokak'taki bir gecekonduda, 12 Haziran 2007 tarihinde, el bombaları, TNT kalıpları ve fünyelerin ele geçirilmesinin ardından ortaya çıkartıldığı kaydedilen ''Ergenekon Terör Örgütü'' ile ilgili soruşturma kapsamında polis bugün bir çalışma yaptı.

Çalışma kapsamında, aralarında İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İÜ Rektörü Kemal Alemdaroğlu, Ferit İlsever ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve Yayın Kurulu Başkanı İlhan Selçuk'un da bulunduğu bazı kişiler, gözaltına alındı. Gözaltıların, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarının talimatı ve mahkeme kararlarına istinaden yapıldığı bildirildi.

Soruşturmada gizlilik kararı bulunduğundan, soruşturmanın görevli savcılarca büyük bir hassasiyet ve dikkatle sürdürüldüğü kaydedildi.

Kaynak: Ajanslar

 İLGİLİ HABERLER İÇİN

İstanbul'da büyük operasyon!

Çok Sürpriz Gazeteciler Gözaltına alınabilir

İP: Baskını Yapanlar Bunun Altında Kalacak

Baykal: AKP Kendi Derin Devletini Kuruyor

İP'li Gültekin'den Tuhaf Bir Açıklama

Selçuk 'Hesaplaşmaya Hazırlıklı Olalım' Demişti

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?