banner39

Batı bölgelerine kuvvetli yağış uyarısı-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahmini...

Arşiv 12.02.2010, 11:45 12.02.2010, 17:55
Batı bölgelerine kuvvetli yağış uyarısı-HARİTALI

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Edirne, Çanakkale, İzmir, Muğla, Aydın, Antalya ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, gece saatlerinden itibaren Marmara'da kuvvetli esecek. 

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların, Edirne, Çanakkale, İzmir, Muğla, Aydın, Antalya ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. 

KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın, bu gece saatlerinden sonra Marmara'da güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, başta Bursa ili olmak üzere bölge genelinde soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. 

MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in Edremit, Burhaniye ve Ayvalık ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın akşam saatlerinden sonra batısında gece saatlerinden sonra bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak, kıyıları gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Muğla ve Aydın çevrelerinde öğle saatlerinden sonra aralıklarla kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri yağmurlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, bölgenin doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

12 Şub, Cuma

13 Şub, Cumartesi

14 Şub, Pazar

15 Şub, Pazartesi

16 Şub, Salı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?