banner15

Batı medyasına alternatif olacaklar

Bağlantısızlar Hareketi, Batı medyasına karşı alternatif haber ağı kurdu.

Batı medyasına alternatif olacaklar

Bağlantısızlar Hareketi'nin, Batı medyasına karşı alternatif olarak geliştirdikleri, internet üzerinden haber ve fotoğraf akışını sağlayacak yeni haber ağı "merhaba" dedi.

Bağlantısızlar Hareketi'ne üye 114 ülkenin katıldığı "NAM News Network'e (NNN)" (Bağlantısızlar Hareketi Haber Ağı-BHHA) Malezya ulusal haber ajansı Bernama ev sahipliği yapacak.

Bernama'nın haberine göre, Küba'nın Malezya'daki Büyükelçisi Pedro Monzon Barata, yeni haber ağıyla ilgili olarak "Batı medyasının manipülasyonuna ve bunun bize etkilerine karşı denge kurmalıyız" dedi.

Bernama Genel Müdürü Seyid Cemil Cafer de, "yeni haber ağının, küresel arenada Bağlantısız ülkelerin sesi olacağını" ifade etti. Uzun zamandan beri az gelişmiş ülkelerde yaşayanların uluslararası medyanın adil haber akışı olmadığından yakındığını hatırlatan Cafer, "Yalan haberden şikayet ediyoruz... Şikayetlerimizi sık sık da sağır kulaklara söylediğimizi hissediyoruz" dedi.

Haber ağı, Bağlantısızlar Hareketi'ne üye ülkelerin ulusal haber ajanslarınca beslenecek ve resmi olarak Haziran ayında törenle hizmete girecek.

Haber ağının internet adresi şöyle: www.namnewsnetwork.org

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48