banner15

Batı Şeria'ya tecrit politikası

İsrail ordusu, dünkü saldırıların ardından Batı Şeria'nın kuzeyini tecrit etme önerisinde bulundu.

Batı Şeria'ya tecrit politikası

İsrail Savunma Bakanı Şaul Mofaz ve İsrail ordusu, dünkü intihar saldırısının ardından Batı Şeria'nın kuzeyini tecrit etme önerisinde bulundu.

Mofaz'ın, Filistinlilerin Cenin ve Tulkarim ile daha güneydeki Nablus ve Ramallah kentleri arasında yer değiştirmelerini engellemek istediği belirtildi. Ayrıca Mofaz'ın ordu ve güvenlik güçleri yetkililerinden görüş aldıktan sonra, İslami Cihad liderlerine yönelik operasyonlar başta olmak üzere bu örgüte karşı baskıları sertleştirme önerisinde bulunduğu kaydedildi.

Polisin İsrail'e çalışmak için kaçak gelen Filistinlilere karşı önlemleri de artıracağı belirtilerek, Mofaz'ın önerilerinin Başbakan Ehud Olmert'e iletildiği de ifade edildi.

Bu arada, İsrail Altyapı Bakanı Ronni Bar-On, Filistin Yönetimi'ni "terörist devlet" olarak değerlendirme çağrısında bulundu.

Olmert'in dünkü saldırıdan sonra Mofaz'ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, İçişleri Bakanı Gideon Ezra'dan önlemler konusunda fikir alması beklenirken, saldırıdan sonra polisin, yeni saldırı olasılığı karşısında seviyesi artırılmış alarma geçtiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48