banner15

Batman ve Siirt'te iki mayınlı tuzak: 6 ölü

Siirt ve Batman'da mayın patlaması sonucu 6 korucu hayatını kaybetti.

Batman ve Siirt'te iki mayınlı tuzak: 6 ölü

Siirt ve Batman'da PKK tarafından yola döşenen mayınların patlaması sonucunda 6 korucu hayatını kaybetti. Batman'daki patlamada yaralananların da olduğu belirtildi.

Siirt'in Şirvan ilçesinde teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu 3 köy korucusu hayatını kaybetti. İlk alınan bilgilere göre 1 kişinin de ağır yaralandığı ve hayati tehklikeyi atlatamadığı öğrenildi.

SASON'DA MAYIN PATLAMASI: 3 ÖLÜ, 3 YARALI

Batman'ın Sason ilçesinde köylüleri taşıyan minibüsün geçişi sırasında, PKK tarafından yola yerleştirilen mayının patlaması sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. 

Batman Valisi Recep Kızılcık, Sason'un Yuvalıçay köyünde yola önceden yerleştirilmiş mayının, yolcu minibüsünün geçtiği sırada patlatılması üzerine ölen ve yaralananlar olduğunu bildirdi.

İlk bilgilere göre olayda 3 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığını belirten Vali Kızılcık, ''köylüleri taşıyan minibüsün hedef alındığı olayda, tahminimiz patlamanın uzaktan kumanda ile gerçekleştirildiği şeklinde. Olay yerine helikopter gönderdik'' dedi.

Vali Kızılcık, hedef alınan minibüste köy korucularının da bulunduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 13:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35