banner39

Batman'da Kutlu Doğum coşkusu

Batman'da gerçekleştirilen "Kutlu Doğum Haftası" etkinliklerine on binlerce kişi akın etti.

Arşiv 25.04.2010, 21:27 25.04.2010, 21:27
Batman'da Kutlu Doğum coşkusu


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
   
 
Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Hz. Muhammed'in (s.a.v) doğumunun yıldönümü münasebetiyle düzenlediği Kutlu Doğum programına binlerce kişi katıldı.

Batman Yeni Otogar yanı miting alanındaki etkinliğin başlamasına saatler kala programa kimilerinin at arabası, kimilerinin traktör, kimilerinin de yaya olarak gelmesi renkli görüntüler meydana getirdi.

Batman ve bölge halkının büyük ilgi gösterdiği Kutlu Doğum Programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Sık sık tekbir ve salâvatların getirildiği programda katılımcıların ağırlıklı olarak bayanlardan oluştuğu gözlendi.

Peygamber Sevdaları Platformu dönem sözcüsü M. Ali Ortac'ın kısa konuşmasının ardından program ilahiler, şiir ve mevlit okunmasıyla devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Doğruhaber gazetesi yazarlarından Mehmet Göktaş, açılımdan söz edenlerin Batman, Diyarbakır ve Van'a kulak vermeleri gerektiğini vurguladı.

kutludogum.20100425212738.jpg

Göktaş, "Peygamber Efendimiz'i sevindiren birçok olayda Allah insanlara rahmet etmiştir. Bu nedenle Batmanlıların bu coşkusu tıpkı Peygamber Efendimiz'in zamanındaki müjdeli haberler gibi onu sevindirecektir." dedi.

Daha sonra Kürtçe olarak konuşan Molla Mahmut Kılıç, "Bu meydanda toplanmamız İslam peygamberinin Mekke'den Medine'ye hicretine benziyor. İslam Peygamberi'nin Mekke'den Medine'ye hicretini duyan Medinelilerin, erkek ve bayanları Medine ile Kuba yolunun birer tarafına dizilerek Resulullah'ın gelişini beklemişlerdi. Sizin burada toplanmanız Medinelilerin haline benziyor." ifadelerini kullandı.

Program KDSS (Kutlu Doğum Siyer Sınavı) sonuçları ve dereceye girenler ile salâvat kampanyasının neticesinin açıklanmasının ardından Mahmut Kılıç'ın kapanış duasıyla sona erdi.

 
 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?