banner39

Baydemir: En kötü parti bile silahlardan iyidir

Diyabakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Baydemir, en kötü partinin demeçlerinin bile silahlardan bin kat iyi olduğunu söyledi.

Arşiv 18.12.2009, 18:37 18.12.2009, 18:37
Baydemir: En kötü parti bile silahlardan iyidir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, en beğenilmeyen siyasi partinin konuşmasının, silahın konuşmasından bin kat daha iyi olduğunu savundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, Mazlum Der, Tabip Odası, Diyarbakır Barosu, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı Temsilciliği işbirliğiyle İnsan Hakları Haftası nedeniyle resepsiyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, resepsiyonda yaptığı konuşmada, son zamanlarda ülkede ve özellikle bölgede yaşananlardan ötürü insan hakları savunuculuğunu yapanların üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

Ülke olarak çok önemli bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Baydemir'in, konuşmasında şunları söylediği belirtildi:

''İnanıyorum ki her ne kadar siyasetin ve siyasetçilerin önü tıkanırsa tıkansın, insan yaşamı zorlaşırsa zorlaşsın, insan hakları savunuculuğu yapanlar olarak hiç bir zaman umudumuzu yitirmememiz lazım. Bugün her zamankinden daha fazla sesimizi yükseltmeliyiz. Olur ya siyasetçiler iyi düşünmeyebilir, insanlar iyi düşünmeyebilir, ama insan hakları kurumları bu gerginleşen günlerde düşüncelerini toplum ve bütün kesimlerle paylaşması gerekiyor. Eğer siyasetçiler metanetini yitirmezse toplum asla umudunu yitirmeyecektir. En beğenmediğimiz, en aykırı gördüğümüz siyasi partinin konuşması, onun var olması, silahın konuşması ve silahın var olmasından bin kat daha iyidir. En beğenmediğimiz siyasi partinin konuşması silahın konuşmasından bin kat daha iyidir. Sokağın konuşmasından çok daha iyidir. Bu itibarla ben bütün siyasi aktörlere metanet, sağduyu diliyor ve topluma da bin bir güçlükle oluşturduğumuz umudumuzu koşullar ne kadar zor ve zahmetli olursa olsun yitirmemeyi telkin ediyorum.''

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü