banner39

Baydemir polis korumaları geri gönderdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı, yakın koruma polislerini istemedi.

Arşiv 20.04.2010, 14:48 20.04.2010, 15:34
Baydemir polis korumaları geri gönderdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı BDP'li Osman Baydemir, geçen ay kendisine yönelik suikast suikast hazırlığı yaptığını söyleyen bir kişinin vazgeçip teslim olmasının ardından, Diyarbakır Valiliği'nen res'en tahsis ettiği 3 yakın koruma polisini istemedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından son 3 yılda 5 kez güvenlik konusunda tebligatla uyarıldı. Ardından geçen ay Diyarbakır’a gelen bir kişinin Baydemir’e suikast hazırlığı yaparken, vazgeçip teslim olmasının ardından, valilik bu kez 3 yakın koruma polisini istememesine rağmen Baydemir’e tahsis etti. 

GERİ GÖNDERDİ

Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden görevlendirilen 3 polis belediyeye giderek, yakın koruma olduklarını bildirdi. Durumun bildirildiği Baydemir, yakın koruma istemediğini belirtmesi üzerine polisler belediyeden ayrıldı.

Osman Baydemir’in yakın koruma polisi istmediğini, Emniyet Müdürlüğü’ne bir yazı ile de bildirdiği belirtildi. Baydemir’in kent merkezinde sürekli sosyal aktivitelere katılmasından dolayı yakın koruma istemediği ancak, polislerden kent içi ve dışındaki programlar için uzak koruma yapabileceklerini bildirdi.

 


 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?