banner15

Baykal, Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kınadı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Hiçbir sebep Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı meşru göstermez" dedi.

Baykal, Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı kınadı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Samsun'da yumruklu saldırı sonrasında burnu kırılan, kapatılan Demokratik Toplum Partisi'nin siyasi yasaklı eski lideri Ahmet Türk için "Hiçbir şey bu tip saldırıları haklı göstermez." dedi.

Avrupa Parlamentosu sosyalist vekillerin davetlisi olarak Belçika'nın başkenti Brüksel'e giden CHP lideri Baykal, THY'nin tarifeli uçağıyla Ankara'dan İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.

Baykal, Brüksel'e gitmek üzere uçağa binmeden önce, Ahmet Türk'e yönelik saldırı ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Saldırıyı büyük üzüntüyle karşıladığını belirten CHP lideri, "Siyasi hayatımızda şiddetli sokak olaylarına, siyasi kişilere saldırıları maruz gören bir zihniyetin gelişmesine izin veremeyiz. Siyaset, meşru sınırlar içerisinde tartışmayla yapılır. Şiddete, teröre ve saldırıya siyasette yer yoktur. Buna herkes özen göstermek zorundadır." dedi.

Bu konuyla ilgili CHP Genel Merkezi'nden de bir yazılı açıklama yapıldığını da vurgulayan Baykal, bu tip olaylara mutlaka son verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Basın mensuplarının, 'Demokratik açılım ters mi tepti ?' sorusuna Baykal, "O farklı bir tartışma konusu. Ama hiçbir şey bu tip saldırıları haklı göstermez." ifadelerini kullandı.
 
Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2010, 21:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
habib başişci
habib başişci - 9 yıl Önce

bu baykaldan birşey olmaz. pkk ile dtp arasındaki ilişki dışındakilerin baykala verecekleri cevap aynen şöyle.
övsek suç dövsek suç, yo yoruma bile gerek yok

banner39

banner36

banner37

banner35