banner39

Baykal: Artık kriz konusu olmayacağız

Deniz Baykal, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra kriz konusu olmayacaklarını söyledi.

Arşiv 25.08.2007, 16:46 25.08.2007, 20:13
Baykal: Artık kriz konusu olmayacağız

CHP Genel Başkanı Deniz Balkal, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili, "Cumhuriyete meydan okumuş birisi şimdi Cumhuriyetin zirvesine çıkmıştır. Muhafelet de 'kendi adayımızı destekleyeceğiz' aldatmacası içerisinde buna alet olmuştur." dedi.

Partisinin Bursa Milletvekili Abdullah Özer'in kızının nikah törenine katılmak için geldiği Bursa'da Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Baykal, düzenlediği basın toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanılğı adaylığı konusunda "Kendisine saygısı olan bir ülke bunu yapamaz" diyen Baykal, meclise girerek 367 krizinin aşılmasını sağlayan DSP ve MHP'yi de 'aldatmacılık yapmakla' suçladı.

Öte yandan Baykal, Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra kriz konusu olmayacaklarını ve sorumsuzluk anlayışı gütmeyecekelerini söyledi.

Baykal, 30 Ağustos'taki Devlet Konukevi'nde düzenlenecek resepsiyona katılacaklarını belirterek, "O cumhurbaşkanının verdiği resepsiyon değil ki, o devletin milli bir günüdür. Biz orada olacağız" dedi.

Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?