banner39

Baykal: Başbakanla şahsi problemim yok

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başbakanla şahsi bir problemim yok, fakat yanlış iş yapıyor" dedi.

Arşiv 18.12.2009, 02:24 18.12.2009, 02:24
Baykal: Başbakanla şahsi problemim yok


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan'la şahsi bir probleminin olmadığını belirterek, "Ülke bölünüyor parçalanıyor, bile bile ülke birbirine düşürülüyor. Başbakan yanlış bir iş yapıyor" dedi.

Şeb-i Arus törenlerine katılmak için Konya'ya gelen CHP lideri Deniz Baykal, etkinliklerin ardından basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulundu. Başbakan'la şahsi bir probleminin olmadığını belirten Baykal, Başbakan'ın yanlış bir iş yaptığını söyledi.

Ülkenin göz göre göre bölündüğünü ileri süren Deniz Baykal, "Bile bile ülkeyi birbirine düşürecek politika izlenmez. Devlet gruplarıyla çatışmalar tahrik ediliyor. Her an bu görüntüleri görüyoruz. Bunlar yanlış işler. Anayasa'da Türklük kelimesini çıkarmak için bir değişiklik yapmaya çalışan bir anlayışla karşı karşıyayız." diye konuştu.

"DEVLET 4/C İLE KAÇAK İŞÇİ ÇALIŞTIRIR GİBİ PERSONEL ÇALIŞTIRACAK"

Son günlerde gündeme gelen TEKEL işçilerinin 4/C'ye geçirilmesiyle ilgili de bir açıklama yapan Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kadar büyük bir operasyon yaparken, özelleştirme yaparken, orada çalışan insanların sorunlarını çözmeye yönelik bir sosyal program olmalıydı. İşçilere 4/C'ye geçin denmiştir. 4C de sosyal bir devlette kesinlikle kabul edilemez bir statüdür. Yani sosyal güvenliği yok, yılda 10 ay çalışacak, asgari ücret alacak, kıdem tazminatı almayacak. Kısacası köle çalıştırılacak. Devlet kaçak işçi çalıştıranlar gibi kendi personelini çalıştırmaya başlıyor. O insanlar kimseye zarar vermiyor. Kimseye taş atmıyor, silah sıkmıyor, havai fişekle yangın çıkarmaya çalışmıyor. Gelinen durum çok üzüntü veren bir boyuttadır. Toplumun bütün kesimlerine karşı uygulanan bir sertleşme politikasıdır."

Kaynak: CİHAN

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?