Baykal bile MHP'li Durmuş'u eleştirdi

MHP'li Osman Durmuş'un Peygamber tartışmasını başlatması Baykal'ı bile rahatsız etti.

Baykal bile MHP'li Durmuş'u eleştirdi

 

Dünya Bülteni /Haber Merkezi 

MHP'li Osman Durmuş'un GATA skandalına peygamber tartışmasını ekleyerek Meclis'e getirmesi kavgaya ve ardından büyük tartışmalara neden oldu. Durmuş'un bu harekete birçok kesimden sert tepkiyle karşılandı. Hatta, Erdoğan'a en sert muhalefeti yapan Baykal bile Durmuş'un bu hareketini eleştirdi. Ancak MHP hala Durmuş'un bu hareketinin arkasında duruyor. 

CHP lideri Deniz Baykal, Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmamasını alaycı bir üslupla savunan MHP'li Osman Durmuş'u eleştirdi. 

Olayın üzüntü verici olduğunu söyleyen Baykal, aile mahremiyeti üzerinden siyaset yapmanın yanlış olduğunu belirtti.

Baykal, her zaman aile ilişkilerinin siyasete yansıtılmasını, suçlama konusu edilmesini yadırgadığını ifade ederken, "Ne siyasetçiler ailelerini gündeme getirmeli ne de hiçbir siyasetçi rakibini ailesi üzerinden vurmaya çalışmalıdır. Hiçbir siyasetçinin, başkasının ailesinin haremine girmeyi, ailesini istismar etmeye hakkı yoktur." dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliosman
Aliosman - 9 yıl Önce

Sayın baykal hakkında hep olumsuz düşünüyordum. Bu açıklama ile bu düşüncelerimden dolayı gıyabında kendisinden özür diliyorum. Ancak bu davranışların sayın Sarıgül'de olduğu gibi, insanların inanış giyinişlerini hedef almayacak şekilde devam etmesini diliyorum.

osman
osman - 9 yıl Önce

baykal efendi kendi kendine gelin güye oluyor, kendisince erken secim hazirliklarini baslatiya,kesinlikle MHP ile anlamisti, siz böyle bir olay cikarin, bende sizi hafifden elestiririm bar yüzde 19 un altina düsmeyelim. diye yapilan hesaplardan baska hicbirsey degil. CHP hakinda yanilma olmaz!

hasan saglam
hasan saglam - 9 yıl Önce

osman durmuş KUDURMUŞ

hep büyle olsan
hep büyle olsan - 9 yıl Önce

şimdi yigidi öldür ama hakkını yeme ömründe ilk defa haklı konuştun hep böyle olsan inan oyların yükselir.

banner39

banner36

banner37

banner35