banner39

Baykal, Doğu Perinçek'e sahip çıktı

Deniz Baykal, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Alemdaroğlu, Selçuk, tutuklanan Perinçek'e sahip çıktı.

Arşiv 25.03.2008, 14:37 25.03.2008, 14:38
Baykal, Doğu Perinçek'e sahip çıktı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Ergenekon operasyonlarına büyük tepki gösterdi.

İlhan Selçuk'un serbest bırakılmasına değinen Baykal, "İlhan Selçuk'un 48 saat sonra serbest bırakılması sağlam bir dosyanın olmadığını gösterdi. Ne bekliyordunuz aldınız, niçin serbest bıraktınız. Bu bir sıkıntıdır. Ortaya çıkmıştır. Saygın insanların bu şekilde gözaltına alınması kaygı verici" diye konuştu.

Kemal Alemdaroğlu için de "Hastaneye kaldırılan Sayın Kemal Alemdaroğulna geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" dedi.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'e de sahip çıkan Deniz Baykal, "Doğu Perinçek'e de ortaya atılan iddia ve ithamların hiç birinin çıkmayacağını belirterek geçmiş olsun diyorum" dedi.

BÖYLE OLAYLAR DARBELERDEN SONRA OLURDU

Deniz Baykal, böyle olayların genellikle darbelerden sonra yapıldığına dikkat çekerek "

Birden bire 21 mart günü sabah 4.00'da büyük bir operayon gerçekleşti. Bir operasyonla kamuoyunu şaşırtan olay oldu. Türkiye'nin yakından tanıdığı, şerefli, saygın kişiler gözalıtına alındı. Evleridnen alındılar. Bu Türkiye'de tartıştığımız konuları ortaya koyduğu bir manzara idi. Toplumda cani takip eder gibi, bilimadamlarının, yazarlarının, apar topar biçimde evleri basıldı. Böyle olaylar darbeden sonra olurdu. Önce darbe olurdu. Sonra gözaltına almalar başlardı. Bir darbe kültürü, şimid hukuk ve demokrasi anlayışı içerisinde uygulanıyor"

Yorumlar (4)
Vedat Kilic 15 yıl önce
Zihniyete bakarmisiniz. Baasciligin ve sosyalizmin ayak sesleri. Dogu Perincek gibi Aponun yaninda gulucukler veren, destegini esirgemeyen komunistlere sahip cikan CHP, Ataturkcu gecinmekle aslinda dertlerinin laiklik degil kendi cikar ve dusuncelerini Laiklik kisvesinde korumaya calistigini bir defa daha gosterdi.
Özkan Erdinç 15 yıl önce
CHP'sinin veya Sn Baykal'in son 6 yilda TR icin katilimlari, havayi kirletmekten baska ne oldu?
Sahip ciktiklari ve daha sonra sahip cikacagi bir cok kimse daha var. Vakti ve imkani olanlarin okumasi ricasi ile:
"Herkes vazifesini yapmış - Cemal A. Kalyoncu"
http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=29873
Bilge Devrim 15 yıl önce
ERGENEKONUN BASKANI Mustafa KEMAL ATATURKTUR.
Siz boyle iftira atacaginiza. Bir HAHAMIN nasil Fettullah Gulen in ozel kalem muduru oldugunu anlatin. Baska adam mi bulamadiniz guvenecek.

Ben de Kuvvaciyim. Ben de IPSIZ RECEP torunu Emin GURSES e , Ergun POYRAZ sahip cikiyorum.
aksali 15 yıl önce
suçluyu koruyan işlenen suça ortaktır .
Şunu da alsalar ya içeri:)))))))))
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?