banner39

Baykal 'eksen'de hükümetin yanında!

Deniz Baykal, CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu'nun eksen kayması iddialarına karşı çıkarak "kabul etmem" dedi.

Arşiv 16.06.2010, 17:20 16.06.2010, 19:00
Baykal 'eksen'de hükümetin yanında!

CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal: Bunu eksen kayması olarak kabul etmem, karşı çıkarım. Türkiye’nin de Gazze olayında müdahil olmasının çok önemli olduğunu söyleyen Baykal, “Gazze’ye Türk insanının sahip çıkmasını göğsüm kabararak izliyorum. HAMAS’ın adamları... Olsun.” dedi. Hükümetin duygulara kapılmayıp ciddi olması gerektiğini belirten Baykal, “Bunu hükümet organize etti. MİT de bunun içindedir. İşin içindeler ama değilmiş gibi görünüyorlar” ifadelerini kullandı.

EKSEN KAYMASI YOK

Türkiye’nin Arap ve Müslüman ülkelerle ilişkilerinin çok ileriye götürülmesi gerektiğini söyleyen Baykal, “Bunu eksen kayması olarak kabul etmem, karşı çıkarım. Türkiye’nin İslam Kalkınma Bankası üyeliği ve işbirliği anlaşmasının altında Baykal’ın imzası var. O zaman da bize suçlamalar yapıldı” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ

''Türkiye'nin dış politikada eksen kayması yaşadığı'' yönündeki tartışmalara ilişkin, değerlendirme yapan Kılıçdaroğlu, ''son olayların Batı ile Türkiye arasında bir güven bunalımına yol açtığını, bunun da AK Parti'nin dış politikayı Dışişleri Bakanlığında değil de AK Parti Genel Merkezi'nde yürütmesinden kaynaklandığını'' söyledi. Bu güven bunalımının gelecekte Türkiye'nin dış politikasını olumsuz etkileyeceğini savunan Kılıçdaroğlu, ''Çünkü Türkiye tüm dünya ile barış ve huzur içinde yaşamak istiyor. Eğer Adalet ve Kalkınma Partisi bu güven bunalımını gidermezse bunun sonuçlarını önümüzdeki yıllarda daha kötü yaşayabiliriz'' demişti.

Kaynak: Ensonhaber

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?