Baykal Kılıçdaroğlu'nu anında yalanladı

CHP'de Özyürek, lider adayı olarak Kılıçdaroğlu'nun adını ağzına aldı, Baykal hemen yalanladı.

Baykal Kılıçdaroğlu'nu anında yalanladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özyürek, ilk kez parti için yeni bir lider adayını açıkça telafuz etti. NTV Canlı yayında konuşan Özyürek, Deniz Baykal'la yaptıkları istişarelerden sonra bazı isimler üzerinde konuştuklarını belirtti.

Özyürek, "muhabirin hangi isimler" sorusu üzerine "sizin de bildiğiniz isimlerdir. Kılıçdaroğlu arkadaşımız" şeklinde cevap verdi. Özyürek, Baykal'ın da yeni lider adayına destek vereceğini söyledi.

BAYKAL YALANLADI

Özyürek'in açıklamalardan sonra Baykal ise Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediği iddialarını yalanladı. Baykal, "Aklımda herhangi bir isim yok, olursa da sadece ben söylerim" dedi.

ÖZYÜREK'TEN DÜZELTME

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, ikinci kez yaptığı açıklamada ''Baykal'ın aklından Kılıçdaroğlu geçiyor'' sözlerini düzeltti. Özyürek, genel başkanlıktan ayrılan Deniz Baykal'ın partinin belirleyeceği adaya destek vereceğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu isminin adaylardan biri olduğunu söyleyen Özyürek, başka adaylar da bulunduğunu ifade ederek, Baykal'ın birebir Kılıçdaroğlu'nu desteklediğine dair bir şey bulunmadığını kaydetti.

Özyürek, parti ve kamuoyunun bir isim üzerinde birleşmesi halinde Baykal'ın buna destek olacağını kendilerine söylediğini ifade etti. Özyürek, Baykal'ın şu aşamada geri dönmeyeceğini bildirerek, ''Sayın Baykal, parti içinde anlaşmazlık olursa ve görev düşerse bundan kaçmam'' dediğini kendilerine ilettiğini söyledi.

YILMAZ ATEŞ'TEN DE YALANLAMA

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek'in, bir televizyon kanalının canlı yayınında Deniz Baykal'ın aklındaki ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söylemesine partisinden tepki geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, "Sayın Baykal böyle bir şey söylemedi. Yok, öyle bir şey. Sayın Baykal adaylık için kimseyi işaret etmedi. Sayın Baykal, 'Benim adayım Kılıçadaroğlu' demedi. O görüşmede ben de vardım. Baykal, 'Bakın kardeşim, ben istifa ettim. Kamuoyunda konuşulan adaylar var. Kemal'in de adından bahsediliyor. Bakın. İçinizden biri de olabilir' ifadesini kullandı" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 18:50
banner53
YORUM EKLE

banner39