Baykal'a henüz tebligat yapılmadı

Deniz Baykal'a, istifasına neden olan görüntülerle ilgili ifade vermesi için resmi henüz tebligat yapılmadı.

Baykal'a henüz tebligat yapılmadı


CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen ve bazı internet sitelerinde yayımlanan görüntülerle ilgili soruşturma kapsamında, ifade vermesi için Baykal'a resmi bir tebligatın yapılmadığı bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Bülent Yücetürk, avukatları aracılığıyla Baykal'a, arzu ederse ve ne zaman isterse soruşturmayla ilgili ifade verebileceğini, ancak ifade vermek gibi bir zorunluluğunun olmadığını iletti.

Bu kapsamda, Baykal'a, soruşturma çerçevesinde savcılığa ifade vermesi için resmi bir tebligatta bulunulmadığı belirtildi.

Öte yandan, Başsavcılık tarafından, soruşturma konusu görüntülerin incelenmesi amacıyla TÜBİTAK'a bir yazı yazılmadığı kaydedildi.

Ayrıca, görüntülerin çekildiği ileri sürülen adres konusunda da Deniz Baykal'dan herhangi bir bilgi istenmediği ifade edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücetürk'ün, Baykal'ı telefonla aramasının kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulandı.

Kaynak : AA

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 20:32
banner53
YORUM EKLE

banner39