Baykal'a önce vurdular sonra üzülmüş gibi yaptılar / FOTO

Görüntülerin Baykal'a ait olduğunu açıkça söyleyen ve istifasını isteyen gazeteler sonra bambaşka bir tavır içine girdi.

Baykal'a önce vurdular sonra üzülmüş gibi yaptılar / FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la istifa etmesine neden görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Aydın Doğan'a ait gazetelerin sergilediği tavır bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Doğan Medyası'nın sergilediği çelişkili ve bilinçli tavır, olayı yakından izleyen kamuoyunu çok şaşırttı.

Kasetin ortaya çıktığı ilk gün, görüntülerin resmen Baykal'a ait olduğunu belirten ilk manşetleri atan, olayı mizah konusu bile yapan ve yazarlarıyla da Baykal'ı istifaya çağıran Doğan Medyası, Baykal'ın istifa etmesinden sonra bu kez değişik bir tavır içine girdi. Gazeteler ve gazetelere bağlı internet siteleri Baykal'ın istifasından sonra ajitasyon dolu haberlere başladılar. İlk gün görüntüler için "Baykal'a kaset darbesi" manşeti atan gazeteler, daha sonra ajitasyon yaparak okuyucularına "Simit tezgahıyla başladı, kaset tezgahıyla bitti" başlıklı haberler sunmaya başladılar.

hurriyet1.jpg

Baykal'ın istifa etmesi gerektiğini de ilk dile getiren, Baykal sonrası isimleri bile düşünen gazeteler ve web siteleri istifadan sonra işi sulandırmak için ortaya atılan tüm iddiaları ciddiye alıyor gibi yapmaya başladılar. 

hurriyet2.jpg

vatan2.jpg

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 18:48
banner53
YORUM EKLE

banner39