Baykal'a selam Kılıçdaroğlu ile devam

Özyürek, "Baykal'a selam Kılıçdaroğlu ile devam dediler. Bu aşamadan sonra Sayın Baykal'ın aday olacağını düşünmüyorum" dedi.

Baykal'a selam Kılıçdaroğlu ile devam


CHP sözcüsü Mustafa Özyürek, "Baykal'a selam Kılıçdaroğlu ile devam dediler. Bu aşamadan sonra Sayın Baykal'ın aday olacağını düşünmüyorum" dedi.

CHP'nin bugün yapılan İl Başkanları Toplantısı'nda, 77 il başkanının Kılıçdaroğlu, 4'ünün ise Baykal'ı destekleme kararı aldığı bildirildi. Antalya, Ağrı, İzmir ve Samsun il başkanları Baykal'ı destekledi.

CHP il başkanlarının, parti genel merkezindeki toplantısı sona erdi. İl başkanlarının kurultay sürecini ve genel başkan adaylarını değerlendirdiği toplantı yaklaşık beş saat sürdü.

İl başkanlarının, 22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak 33. Olağan Kurultay'da genel başkan adaylığına ilişkin görüşlerini aktardıkları toplantıda, 70'i aşkın il başkanının desteğinin genel başkan adayı Kılıçdaroğlu'ndan yana olduğu öğrenildi.

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, CHP MYK ve Deniz Baykal'ın görüşünü almadan Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan Önder Sav'a yönelik CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş'in dün bir televizyon programında 'bizi arkadan hançerledi' sözlerini de doğru bulmadıklarını söyledi.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 18:47
banner53
YORUM EKLE

banner39