Baykal'a suikast ihbarı, 13 yaşındaki çocuğun işi!

Bütün Türkiye yi sarsan Deniz Baykal'a suikast ihbarını 13 yaşındaki bir çocuğun yaptığı ortaya çıktı.

Baykal'a suikast ihbarı, 13 yaşındaki çocuğun işi!

Mustafa Sarıgül'ün Deniz Baykal'a suikast yapacağını belirten elektronik postanın atıldığı bilgisayarın IP numarasının belli olmasıyla operasyon başlatıldı. Asılsız ihbarın, Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Halıdere Mahallesi'ndeki bir internet kafeden 13 yaşındaki bir çocuk tarafından yapıldığı belirlendi. Gölcük Emniyet Müdürlüğü tarafından kafenin sahibi Deniz D.'nin gözaltına alınmasının ardından, elektronik postayı kafeye gelen 13 yaşındaki Ercan T. adlı çocuğun attığı tespit edildi. 

Gözaltına alınan Ercan T., yaşının küçük olması sebebiyle serbest bırakıldı. Böyle bir maili atmayı kendisinin düşündüğünü ifade eden Ercan T.; "Televizyonda gördüğüm haberlerden etkilendim ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne mail attım. Canım sıkıldığı için bu maili yolladım. Böyle olacağını bilmiyordum. Ailem çok kızdı" dedi. 

Öte yandan, kafenin sahibi Deniz D. Ercan'ın arkadaşlarıyla ve okuluyla ilgili sorunlarının olduğunu öne sürerek, "Bütün Halıdere'yi karıştırıyor. Şimdi de Türkiye'yi karıştırdı" diye konuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 16:03
banner53
YORUM EKLE

banner39