Baykal'a suikast ihbarı kurgu çıktı

Baykal'a suikast yapılacağı yönünde ihbar mektubunu kaleme alan kişi, "ihbarı tamamen kendim uydurdum" dedi.

Baykal'a suikast ihbarı kurgu çıktı

Deniz Baykal'a suikast iddiasıyla ilgili olarak zanlı Mithat Yılmaz teslim oldu. İhbarı yaptığı ileri sürülen Şeref Kasap hariç diğer 12 şüpheli serbest bırakıldı. Kasap emniyetteki ifadesinde, "Suikast iddiasını kendim kurguladım. Akrabam olan Mithat Yılmaz beni dolandırdığı için intikam almak istedim" dedi. Kasap daha sonra adliyeye sevkedildi.

Kasap, babası cezaevine girdiğinde Mithat Yılmaz'ın kendilerine yardım sözü verdiğini, ancak yerine getirmediğini iddia etti. Bu nedenle, Baykal'a yönelik suikast ihbarını kurguladığını öne sürdü.

Şeref Kasap, Deniz Baykal'ın Belçika programını internetten öğrendiğini, Mustafa Sarıgül'ün de konuyla ilgisinin bulunmadığını, ihbar mektubuna kendisinin yerleştirdiğini söyledi.

Gözaltına alınan 12 kişi arasında, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Şevket Arslan da bulunuyordu. Adliyeye sevkedilen Şeref Kasap hariç, diğer şüpheliler serbest bırakıldı.

15 Nisan tarihli ihbarda, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yardımcısı Osman Şevket Arslan aracılığıyla, Mithat Yılmaz'a 300 bin dolar ödediği iddia ediliyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 13:25
banner53
YORUM EKLE

banner39