Baykal'a suikast yalanını uyduran kişi de serbest

Baykal'a suikast yapılacağı yalanını uyduran kişi çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Baykal'a suikast yalanını uyduran kişi de serbest

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'a suikast ihbarı yapan Şeref Kasap, serbest bırakıldı. Şeref Kasap, öğle saatlerinde tutuklanması istemi ile mahkemeye sevk edilmişti. 

VALİ MUAMMER GÜLER, ŞEREF KASAP HAKKINDA ŞU BİLGİLERİ VERMİŞTİ

Vali Muammer Güler, adliyeye sevk edilen Kahraman Şeref Kasap isimli 1983 doğumlu kişinin bu ihbarı kendisinin yaptığını ifade ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

''Başkasının adına bir mail numarası kullanmış. Anlaşılan o ki, babasının ticari ilişkilerinde sorunlar yaşadığı bazı kişilerin isimlerini geçirerek, bu ihbarda bulunduğunu ifade etmiş. İhbardan bir dakika önce de yine bir başkası adına terör şubesine bir yerde silah bulunduğuna dair ihbarda da bulunmuş. Bu kişi ile ilgili 2009'da 5 ayrı ihbarda bulunulduğunu da tespit ettik. Başkalarının adını kullanarak ihbarda bulunduğunu söylüyor. Bunların hepsinin sebepleri sorgulandığında babasının inşaat işiyle ilgili ihtilafa düştüğü, alacakları olduğu veya kendilerine haksızlık yapıldığını iddia ettiği kişilerle ilgili bu tür ihbarlar yaptığı tespit edildi. Kaçakçılık, mali işler, terörle mücadele, organize suçlarla mücadele şubelerine değişik tarihlerde yaptığı ihbarlar var. Bunlar savcılık tarafından değerlendirilecek. Böyle bir senaryoyu kendisinin kurguladığını ifadesinde belirtti. Şu anda gözaltında başka kimse kalmadı. Hatta ismini belirttiği şahıslardan bir tanesiyle de babasının bir husumeti olduğunu, buna dayanarak diğer isimleri de başka yerlerden ele geçirdiğini ifade etmektedir.''

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 18:33
banner53
YORUM EKLE

banner39