Baykal'dan Altaylı'ya yalan haber davası

Deniz Baykal, kendisi hakkında yalan haber yaptığını iddia ettiği Fatih Altaylı hakkında dava açtı.

Baykal'dan Altaylı'ya yalan haber davası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatı Muzaffer Yılmaz, Baykal'ın tekne aldığına ilişkin haberle ilgili hem manevi tazminat davası açıldığını hem de savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede yer alan "Baykal'ın deniz açılımı" başlıklı haberin tamamen "senaryo" olduğunu belirtti.

Baykal'ın tekne almak için hiçbir girişimde bulunmadığını bildiren Yılmaz, "Sayın Deniz Baykal hiç kimseyi de bu konuda yetkilendirmemiştir. Haberde geçen tekne olsa olsa Fatih Altaylı'nın hayal teknesi olabilir. Sayın Deniz Baykal, basına ve basın mensuplarına duymuş olduğu saygı gereği anılan kişiye 24 saat zaman tanıyarak yalan haberi düzeltmesi için süre vermiş, bu süre içinde Sayın Fatih Altaylı'nın haberinde ısrar etmesi nedeniyle tarafımızca hukuki yollara başvurularak hem manevi tazminat davası açılmış hem de ilgililer hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" dedi.

Dün, görevden istifasının ardından tam 21 gün sonra ilk kez TBMM'ye giden Deniz Baykal, Meclis girişinde Habertürk gazetesinin, hakkındaki yat aldığı iddiasına açıklık getirmiş; "Tekne aldığım iddiası doğru değil. Hayallerimde bile yer almamıştır. Bir haber nasıl bu kadar temelsiz yapılır? Deli saçması çılgınca bir iş. Tekneye ayıracak 340 bin dolarım bile yok" demişti.

Habertürk gazetesi, bugün Deniz Baykal'ın kendisine yeni bir tekne aldığını iddia etmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 18:17
banner53
YORUM EKLE

banner39