banner15

Baykal'dan Anayasa Mahkemesi'ne mesaj

İktidarların ebedi olmadığını belirten Deniz Baykal, "İnşallah Anayasa Mahkemesi gerekeni yapacaktır" dedi.

Baykal'dan Anayasa Mahkemesi'ne mesaj


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidarların ebedi olmadığını belirterek, "Bunları millet getirdi, millet götürür. Demokrasinin güzelliği budur, merak etmeyin" dedi.

Baykal, İzmir programı kapsamında Büyükşehir Belediyesince Gümüldür beldesinde yaptırılan çok amaçlı salonun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gümüldür'ün Türkiye'nin mandalina başkenti olduğunu, turizm potansiyeli yüksek yerler arasında bulunduğunu ifade ederek, Gümüldür Belediyesinin kapanmasıyla bir tasarrufun ortaya çıkmayacağını savundu.

BAYKAL'DAN KAPATMA İMASI

Deniz Baykal, şöyle devam etti:

"Bırak başkanını halk seçsin, Gümüldürlü karar versin. Bu büyük bir yanlıştır. İnşallah bu yanlışı Anayasa Mahkemesinden döndüreceğiz. Bu Anayasa Mahkemesinden dönerse, söyler misiniz Anayasa Mahkemesi bu memlekette yararlı mıdır, değil midir? Yararlıdır değil mi? Hukuk tanımayan iktidarlara karşı, 'Sayısal çoğunluğum var, ben istediğimi yaparım, kime ne?' diyen iktidarlara karşı bir fren lazım değil mi? Sesi soluğu çıkmayan Anadolu halkı adına yazıktır, günahtır, hukuka, adalete aykırıdır. 'Bunu yapamazsın, dur orada' diyecek bir Anayasa Mahkemesine ihtiyaç yok mu? İnşallah Anayasa Mahkemesi bu konuda gerekeni yapacaktır. Bu yanlışlığı önleyecektir. Biz de buna katkı koymaktan onur ve mutluluk duyacağız."

Hükümetin de artık ekonominin iyi olduğunu söyleyemez duruma geldiğini, ekonomiden sorumlu bakanların işlerin kötüye gittiğini anlattığını savunan Baykal, şunları kaydetti:

"Niye kötüye gidiyor, kimin elinde kötüye gidiyor? Senin elini tutan mı oldu? Üçte 2'den fazla çoğunluk, Mecliste istediğini yapabilecek noktadasın. Türkiye ekonomisi sana yükselen, büyüyen bir ekonomi olarak sunulmuş. 5 yıl sonra bu noktaya getirdin. Çiftçinin, esnafın belini büktün. Gençleri işsiz bıraktın. Emekli memur, işçi istediğini alamaz, yazık değil mi? Türkiye buna mahkum mu? Önüne geleni paylayan, azarlayan bir Başbakan. Bu dönem bitecek. Türkiye'de bu dönemi bitireceğiz, yeni bir başlangıç yapacağız.

Demokrasi böyledir. Hiçbir iktidar ebedi değildir. İktidarlar gelir ve geçer. Geldikleri gibi giderler. Bunları millet getirdi, millet götürür. Demokrasinin güzelliği budur, merak etmeyin."

Kaynak : AA

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 16:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35