banner39

'Baykal'ın 29 Ocak'ta bir bildiği mi vardı'

Başbakan Erdoğan, 29 Ocak'ta başörtüsüyle ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatarak "o günden beri bir bildiği mi vardı" diye sordu.

Arşiv 21.03.2008, 15:47 21.03.2008, 17:47
'Baykal'ın 29 Ocak'ta bir bildiği mi vardı'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara'da yaptığı konuşmada,i  CHP lideri Deniz Baykal'ın 29 Ocak'taki grup toplantısında, ''Türban düzenlemesi önemli siyasi gelişmelere yol açacaktır'' dediğini belirterek, ''O günden bir bildiği mi vardı?'' dedi.

Baykal'ın önemli bir kehanette bulunduğunu belirten Erdoğan, "Şimdi asıl demokrasi ve siyaset kurumunu savunmak, gerektiğinde hep suskunluğu tercih eden Sayın Baykal'a şunu sormak gerekir: 29 Ocak 2008 tarihindeki grup konuşmasında Baykal önemli bir kehanette  ulunuyordu. diyordu ki, 'Türban düzenlemesi, önemli siyasi gelişmeler yol açacaktır'.

Peki soruyorum: Baykal'ın o günden bir bildiği mi vardı? Sayın Baykal siyaset arenasında, bileğini bükemediği AK Parti'nin bu tür yollarla devre dışı kalmasından medet mi umuyor? Sayın Baykal bunu daha önce de denediniz. Böyle yöntemlerin içinde olmak yerine siz de çalışın, siz de milletin gönlünü kazanın. Bu ülkeye hizmet etmek için biraz çaba gösterin, siz de teveccüh görürsünüz. Milletimiz sizin durumunuzu çok basit bir dille anlatıyor zaten. 'Kıskanma ne olur, çalış senin de olur'."

"ÇALIŞ SENİN DE OLSUN"

Başbakan, "Sayın Baykal bunu daha önce de denediniz. Böyle yöntemlerin içinde olmak yerine siz de çalışın, siz de milletin gönlünü kazanın. Bu ülkeye hizmet etmek için biraz çaba gösterin, siz de teveccüh görürsünüz. Milletimiz sizin durumunuzu çok basit bir dille anlatıyor zaten. 'Kıskanma ne olur, çalış senin de olur'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?