banner39

'Baykal'ın yerine ben olsam meclise girerdim'

Deniz Baykal'ın tavrını eleştiren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Ben olsam meclis girerdim" dedi.

Arşiv 24.08.2007, 17:44 24.08.2007, 17:48
'Baykal'ın yerine ben olsam meclise girerdim'


Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiği tutumu eleştiren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "CHP'nin yerinde ben olsa idim meclise girerdim" dedi.

Meclise girerek demokratik hakkını kullanacağını aktaran Sarıgül, CHP lideri Baykal'ın AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ün randevu talebini kabul etmemesini de Türk örf ve adetlerine aykırı olduğunu belirterek eleştirdi.

Şişli Belediyesi'nin Esentepe Mahallesi'nde yaptırdığı Esentepe Camii'nin temel atma töreninde Cumhurbaşkanlığı seçime yönelik soruları cevaplayan Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde izlediği politikayı eleştirdi.

Sarıgül, "CHP'nin yerinde ben olsa idim meclise girerdim" dedi. Mecliste kendisinin olması halinde seçimlere girerek demokratik haklarını kullanacağını söyleyen Sarıgül, Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ün randevu talebeni kabul etmemesini de eleştirdi. Baykal'ın tutumunun Türk örf ve adetlerine uymadığını ifade eden Sarıgül, Gül'ün kabul edilip en iyi şekilde ağırlanması gerekdiğini dile getirdi.

Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?