Baykal'la Hürriyet arasında kaset savaşı

CHP liderinin istifasını isteyen bir kısım medya, Baykal dönüş sinyali verince, dönmemesi için her türlü yola başvuruyor.

Baykal'la Hürriyet arasında kaset savaşı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Deniz Baykal ile Doğan Grubu arasındaki savaş iyive su yüzüne çıktı. Kaset skandalının hemen ertesinde Baykal'ın gitmesi yönünde haber ve yazılar yayınlayan, istifadan sonra da Baykal'ı öven yorumlarda bulunan Hürriyet, geri dönme sinyallerini alınca, yeniden Baykal karşıtı yayınlara başladı.

Şimdi Deniz Baykal'ın dönmemesi gerektiği yönünde haber ve yorumlara ağırlık veren Hürriyet görüşünü anketlerle de desteklemeye çalışıyor. Gazetenin bu davranışı "yüzbinlerce okuyucu kitlesini kullanarak CHP yönetimini resmen etkilemeye çalışıyor" yorumlarına neden oldu.

Dikkat çeken bir başka konu da kaset savaşının artık CHP ile iktidar arasında değil aslında, Baykal ile Doğan Medyası arasında devam ettiği. Deniz Baykal istifa ederken yaptığı konuşmayla kaset savaşını kendisiyle iktidar arasına almaya çalışmış, AKP'ye sert sözlerle yüklenmişti.

Ancak Hürriyet'in son yayınları, savaşın şu anki görüntüsünün Doğan Grubu'yla Baykal arasında olduğu yönünde bir izlenim doğuruyor. Çünkü sadece Hürriyet değil grubun diğer gazelerinde de buna benzer uygulamalara imza atılıyor. Doğan Grubu ısrarla Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismini öne çıkarıyor.

Baykal yönetiminin özellikle kaçındığı isimlerin başında gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nu Baykal'a rağmen gündemde tutmaya çalışan grubun bu davranışı da, "Baykal'a operasyonun bir parçası mı acaba" sorularını akla getiriyor.

Hürriyet son olarak, 'Kılıçdaroğlu mu Baykal mı' diye bir anket başlattı. İnternet sitesinde süren ankete göre CHP'lilerin yüzde 61'i Baykal'ın dönmesini istemiyor.

hurr11.jpg
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 13:18
banner53
YORUM EKLE

banner39