Bazı IDO seferleri iptal edildi

Marmara Bölgesi'nde etkili olan poyraz deniz ulaşımını aksatıyor

Bazı IDO seferleri iptal edildi


İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), Balıkesir-Bandırma bağlantılı bazı deniz otobüsü seferlerini hava muhalefeti nedeniyle iptal etti.

İDO'dan alınan bilgiye göre, Bostancı-Yenikapı/Bandırma saat 12.00 ve Bandırma/Yenikapı-Bostancı saat 15.30 deniz otobüsü seferleri hava muhalefeti  nedeniyle yapılamayacak.

Öte yandan, Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan fırtına sebebiyle Çanakkale'deki Kabatepe-Gökçeada feribot seferleri geçici olarak durduruldu.

Saatteki hızı zaman zaman 50-60 kilometreye ulaşan fırtına dolayısıyla Kabatepe'den Gökçeada'ya saat 10.00'da yapılması planlanan sefer iptal edildi. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, diğer hatlardaki seferlerin devam ettiğini belirtti.

ERDEK-MARMARA ADASI ARABALI VAPUR SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Balıkesir'in Erdek ilçesinde saatteki hızı 80 kilometreye varan fırtına, deniz ulaşımını durdurdu. Erdek'ten saat 11.00'de Avşa ve Marmara adalarına sefer yapacak olan Gestaş AŞ'ye ait arabalı vapurlar, fırtınadan dolayı kalkamadı. Saat 16.00 ve 19.00 seferlerinin akıbeti de henüz belli değil.

Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, saat 06.45'te Avşa'dan kalkan arabalı vapurun ise olumsuz hava şartlarından dolayı saat 10.30'da ilçeye zorlukla varabildiğini belirtti. Yıldırım, saatteki hızı 80 kilometreye varan fırtınanın özellikle Ekinlik ve Marmara adaları çevresinde etkili olduğunu ifade etti. Fırtınanın aynı şiddette devam etmesi halinde Erdek'ten Avşa ve Marmara'ya bugün saat 16.00 ve 19.00'da yapılacak seferlerin de iptalinin söz konusu olacağını kaydeden Liman Başkanı Yıldırım, bölgedeki teknelere de güzergêh izin belgesi vermediklerini kaydetti.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 13:56
banner53
YORUM EKLE

banner39