banner39

BBP Başkanı Topçu: Karar hayırlı olsun

BBP Genel Başkanı Topçu, "Yüce mahkemenin verdiği kapatma kararı milletimize hayırlı olsun" dedi.

Arşiv 12.12.2009, 00:05 12.12.2009, 00:05
BBP Başkanı Topçu: Karar hayırlı olsun

Hollanda'da temaslarda bulunan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) kapatılmasını, "Yüce mahkemenin aldığı karar milletimize hayırlı olsun." şeklinde değerlendirdi.

BBP olarak parti kapatmalarına karşı olduklarını ifade eden Topçu, "Biz BBP olarak partilerin kapatılmasına karşıyız. Millet iradesi ile meclise gelmişler. Neticede sandıkla gelmişler ve sandıkla gitmeliler. Söz konusu yapıya baktığımızda bunlar (DTP) ne demokrasinin, ne de hukukun gereğini yerine getirdiler. Ne de millet iradesinin gereğini yaptılar. Zaten Kandil'den bezetilmiş, İmralı'dan işaret edilmiş listeler ile seçime girmişlerdi." diye konuştu.

BBP lideri şöyle devam etti: "O sahalarda ilgili iktidar sandık hakimiyetini sağlayamadığı için adeta kandilden doğrultulmuş namlular karşısında kalan vatandaş neticesinde iradesini yansıtamadı. Bunlarda meclise milletin iradesi ile gelmedikleri için kendilerini meclise taşıyan iradeye hizmet etmek için zaman tükettiler. Şuanda bu kapatılan partinin üyelerinin sözcülerinin faaliyetlerine, sözlerine ve sazlarına baktığımızda ağızlarını her açtıkları zaman İmralı dediler, Kandil dediler. En sonunda cüretlerini o kadar arttırdılar ki, 'Ne yapacaktık beni dağdaki buraya taşıdı. Tabiî ki onun hakkını savunacağım' dediler. Bu büyük Türk milletinin gözü önünde oldu. Dağdakiler kim? Dağdakiler Kürt, Türkmen demeden 28 yıldır 2 yaşındaki Kürt çocuğuna kurşun sıkanlar. Bölgeyi 300 milyar dolar para harcatarak fakirliğe fukaralığa yoksulluğa mahkum edenler. O doğunun yağız delikanlıları büyük şehirlerin varoşlarında temizlik firmalarının kapılarında kuyruk beklemeye geldiler. Bunu kim yaptı derseniz kardeşleri birbirlerine düşürenler yaptı. O açıdan mahkeme gereğini yaparak DTP'yi kapatmıştır."

"DTP'DE MİLLETİN İRADESİ YOKTU, KANDİL VE İMRALI'NIN İRADESİ VARDI"

DTP'nin kapatılmasının büyütülecek bir olay olmadığını söyleyen Topçu, "Burada Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül inisiyatifi ele alarak gereğini yapmalı. Tüm partileri toplamalı. Bir zirve faydalıdır. Bu partinin kapatılması çok kaşınacak bir konu değildir. Çünkü DTP'de milletin iradesi yoktu. Kandil ve İmralı'nın iradesi vardı. Kandil ve İmralı'nın iradesini yüce mahkeme kazıyıp attı. Bu önemli bir hadise, biz buna böyle bakıyoruz." dedi.

Kaynak: CİHAN


banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?