BBP: Kürt kardeşlerimizle kavga etmeyeceğiz

BBP İstanbul İl Başkanı Karacan, Gaziosmanpaşa'da yapılan sladırının provokasyon olduğunu belirtti.

BBP: Kürt kardeşlerimizle kavga etmeyeceğiz


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan, Gaziosmanpaşa'da parti teşkilatlarına yapılan saldırıyı provokasyon olarak değerlendirdi. Kendilerine kötülük yapanların amaçlarına hizmet etmeyeceklerinin altını çizen Karacan, "Bu milletin asli unsurlarından olan Kürt kardeşlerimizle kavga etmeyeceğiz" dedi.

Bayram Karacan, dün akşam kimliği belirsiz kişilerce ses bombalı saldırıya uğrayan BBP Gaziosmanpaşa Kazımkarabekir Mahalle Teşkilatı'nda saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Saldırının amacına hizmet etmeyeceklerini belirten Karacan, "Saldırının amacı bizi sokağa dökmek, kendi ülkemizin vatandaşları ile karşı karşıya getirmek, kendi milletimizle, milletimizin unsurları ile kavga ettirmekse, bunları yapanlar ve planlayanlar çok iyi bilmeliler ki bu teşkilatlardan onlara ekmek çıkmaz. Bu teşkilatlar bu oyuna gelmeyecek. Hiçbir şekilde bize bu kötülüğü yapmak isteyenlerin amacına hizmet edecek girişimler içinde olmayacağız. Biz bu ülkede oynanan oyunu gördük. Daha önce de bu oyunun benzerleri bu ülkede tezgahlandı." diye konuştu.

Konuşmasında birlik vurgusu yapan Karacan, "Biz milletimizin asli unsurlarından olan Kürt kardeşlerimizle kavga etmeyeceğiz. Biz onlarla kesinlikle karşı karşıya gelmeyeceğiz. Biz onlar adına söz söylediğini iddia eden kişilerin Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olduklarını kabul etmiyoruz. BBP bu oyunun içine gelmeyecek. Bu ülkenin bütün unsurlarıyla Alevi'siyle, Sünni'siyle, Kürt'üyle, Türkmen'iyle, Çerkez'iyle Laz'ıyla birlik içinde yaşaması için üzerimize düşeni yapacağız. Kardeşlik hukukunu sona erdirecek fitnenin boşa çıkması için BBP üzerine düşeni yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Mahalledeki partilileri provokasyona gelmemeleri konusunda uyaran Karacan, "Buradaki arkadaşlarımız da yapılan provokasyona onların tarzı ile cevap vermeyecek. Bu mahallede vatanın birliği ve bütünlüğü inançlarımızın muhafazası için eğitim faaliyetlerine devam edecek. Hiçbir şekilde bu tür provokatif hareketlerin yanında, kenarında yer almadan çalışmalarına devam edecekler." şeklinde konuştu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2010, 21:51
banner53
YORUM EKLE

banner39