banner15

BBP'den MHP'ye 'Öcalan' eleştirisi

BBP lideri Bahçeli'nin açıklamalarına 'İmralı'ya onu sen koydun' cevabını verdi.

BBP'den MHP'ye 'Öcalan' eleştirisi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

MHP lideri Bahçeli'nin PKK lideri Abdullah Öcalan'la ilgili sözlerine BBP lideri Yaşar Topçu sert tepki gösterdi. Topçu, hükümetin açılımını da eleştirdi.

Çeşitli inceleme ve açılışlara katılmak üzere partisinin İzmir il başkanlığını ziyaret eden BBP Genel Başkanı Topçu, İl Başkanı Ahmet Bereket'le birlikte basın toplantısı düzenledi.

Bahçeli'nin, "İmralı'daki cani başı" diye hitap etmesini eleştiren Topçu, "Bugüne kadar bu ülkeyi yönetenler, şu anda birbirlerine muhalefet ediyor. Anadolu'da bunun adı, 'Tencere dibin kara, seninki benden kara'. Millet, bunları şaşarak seyrediyor. Birisi çıkmış hançeresini yırtıyor. 'İmralı'daki cani başı' diyor. Onu oraya koyan ve o şekilde istihdam eden sensin. Bunları anlamak zor. Millet zaten bunları tuhaf buluyor." diye konuştu.

Toplantıda, hükümet tarafından başlatılan Kürt açılımını usûl ve esas itibariyle karşı olduklarını belirterek, projenin gerçek sahiplerinin yabancı menşeli olduğunu iddia etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'e randevu vermesini de anlamadığını söyleyen Topçu, "Sayın Başbakan perhizi bir gecede bozdu, sabah kalktı elini sıktı." dedi. Bu görüşmenin ardında ABD'nin olduğunu ileri süren Topçu, "Bu plan ve proje, yerli ve millî değil. Bu plan ABD, Avrupa Birliği, DTP ve PKK'nın, eşkiyanın, bölücünün Büyük İsrail Projesi'ni uygulamak için başlattıkları bir hamlenin başıdır. Bunun içinde de Lozan'ı tasvip etmeyen, içlerine sindiremeyen, Sevr hayallerini tekrar etmek isteyen bütün ülkelerin losijtik destekleri var. Millet bunu böyle okudu." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2009, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
i.keskner
i.keskner - 10 yıl Önce

kimin ne okuduğunu bırak ben bunu böyle okudum de,bahçeli çıkıyor kendüşüncelerini .....yırtarcasına bağırarak millet böyle istiyor diyor.deniz baykal lakayit bişekilde millet böyle istiyor,sen diyorsun millet böyle okudu,millet adına karar verme yetkisini sana verseydi seni seçerdi başbakan,kaç milletsiniz bilemedik gitti yav.ortaya bir proje konmuş bir kulbpundan da siz tutun sonucundan yararlanın nasıl siyaset yapıyorsunuz bilmiyorm.biz böyle düşünüyoruk deseniz eyvallah düşüncelere saygımız var.ama konuş konuş sonra millet böyle yapıyor.hiç birinizden de bir şey olmaz.atı alan üsküdarı geçti akıllı olan yönetimi alır.demekki yönetimi bile alamıyorsanı halkın elinden ozaman aklınız gıt demektir .yönetici falan olmaz sizden.halkın ağzından gonuşmayıda bırakın.doğru siyaset yapın.toplumu germeyin.birleştirici olun.muhsin yazıcıoğlu olsaydı bunu böyle okumazdı.onun yerini dolduramazken,neyin peşindesiniz.gidin işinize,bahçelide balta sapı olmaz,baykalda diğerlerinden zaten söz etmiyorum.kendilerini önemli sanrlar.

banner39

banner36

banner37

banner35