banner39

BDP: Ahmet Türk'e yapılan saldırı provokasyondur

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Türk'e yapılan saldırı açıkça bir provokasyondur" dedi.

Arşiv 13.04.2010, 01:30 13.04.2010, 01:30
BDP: Ahmet Türk'e yapılan saldırı provokasyondur


Barış ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı bir provokasyon olarak niteledi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Sırrı Sakık, Ahmet Türk'ün yattığı hastane önünde basın açıklaması yaptı. Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı bir provokasyon olarak niteleyen Demirtaş, "Bu alçakça saldırıyı kınıyoruz. Sayın Ahmet Türk yaşını başını almış kalp piliyle hayata tutunmaya çalışan bir siyasetçi. Samsun gibi bir yerde saldırıya uğraması Türkiye'yi ayağa kaldırmaya yöneliktir. Halkları birbirine düşürmeye yöneliktir. Bu saldırı Samsun halkına mal edilmez. Biz Karadeniz halkıyla ve Türkiye'deki tüm halklara kardeşlik çabası içerisinde olduğumuz bir dönemde birileri halkları birbirine düşürmek istiyor. Saldırıya sebebiyet veren kişiler ve karanlık güçler açığa çıkarılmadır." dedi.

Davanın Muş'tan Samsun'a alınmasını eleştiren Demirtaş, "Bu koşullarda ikinci duruşma Samsun'da yapılamaz. Türkiye'nin en güvenli yeri Ankara ise Ankara'da olmalıdır. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Yarınki grup toplantısında saldırının detayları hakkında bilgi vereceğiz." diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

 
 

Yorumlar (3)
Ufuk Söyler 12 yıl önce
siddetle kiniyorum. Yasini almis bir Büyüyüge El kaldiran Saldirganin Delikanliligindan süphe ediyorum, birileri pis emellerine ulasamiyacak insallah.Bir Karadenizli olarak sizden özür diliyorum Sayin Türk.
İBRAHİM 12 yıl önce
Derin devlet veya devlet yanlıları suç işledikleri veya kanunsuzluklara karıştıkları zaman, onların kıllarına zarar gelmemesi için bütün imkanlar seferber edilir. Onlara ait ceset, silah ve belge tarlalarının daha büyük bir bölümü açılmadı. Onları kurtarmak için herkes seferber. Eğer bu güçler olmasa, Samsun’da böyle bir saldırı gerçekleşmezdi. Derin devletin ötekileştirme, yargı, özgürlükler ve adalet konusunda ikinci sınıf insan haline getirme politikasının neticesidir bu. Çifte standart meclisteki bir milletvekiline veya daha doğrusu bir toplumun temsilcisine bu kadar küstahça saldır düzenlenmesini hazırlayan oluşumların temelinde devlet var. AKP’nin Van mitinginde, protestocuları yakalayıp miting içerisindeki ülkücülere teslim eden, onların kaldırım taşlarıyla protestocunun kafasını ezmesine seyirci kalan, kamera görüntülerine rağmen hiçbiri hakkında kanuni takibat yapmayan ve onların ellerini kollarını sallayarak dolaşmalarına zemin hazırlayan zihniyet bir insanın sadece kürt olmasından dolayı linç edilmesine seyirci kalmaya devam edecektir. Bu onun pespaye karakteridir. Faşizm üzere kurulan bir zihniyetten farklı bir şey beklemek yanlıştır. Bu zihniyet Müslümanlara nasıl bir zulmü reva görüyorsa, onun bir fazlasını bölgedeki kürt kökenli insanlar görüyor. Zalimler de rejimleri de dünyada olup bitenlerden ders almıyorlar..
nezir fetah ve nedim yıldıeım ve bedrettin kur 12 yıl önce
sayin ahmet türke yapılan saldırı nefretle kınıyaruz
barışa ve kardeşlığıye olan inancimizi hiç bir zaman
yitimiyoruz
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?