BDP Genel merkezine pompalı saldırı

BDP'nin Ankara Balgat'taki genel merkez binasına pompalı tüfekle saldırı düzenlendi.

BDP Genel merkezine pompalı saldırı


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'nin Ankara Balgat'taki genel merkez binasına pompalı tüfekle ateş edildi. Olay yerine çok sayıda polis ve oley yeri araştırma ekibi sevkedildi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Merkez binasına akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce pompalı tüfekle ateş açıldı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Balgat 1388. Sokak'ta bulunan BDP Genel Merkez binası önüne, saat 21.30 sıralarında içinde iki kişinin bulunduğu siyah bir otomobil geldi.

Otomobilden, binaya doğru pompalı tüfekle ateş açıldı. Bina önünde görevli Hassas Şube Müdürlüğüne bağlı polis memurunun silahla karşılık vermesi üzerine, bu kişiler otomobille olay yerinden kaçtı.

Olayın hemen ardından alarma geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, plakası tespit edilen otomobilin yakalanması için çalışma başlattı. Polis ekipleri, otomobilin gitmesi muhtemel güzergahlar üzerinde önlem aldı.

Öte yandan olayın ardından BDP Genel Merkezi'nin bulunduğu sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Parti binasına gelen olay yeri inceleme ekipleri, saldırıda kullanılan kovan ve fişekleri inceledi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 15:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35