BDP: PKK ile aramızda mesafe var

BDP Genel Başkanı Demirtaş, PKK ile aralarında azami mesafeyi koyduklarını ve bunu korumaya çalıştıklarını söyledi.

BDP: PKK ile aramızda mesafe var

 

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Kapanan DTP'den sonra açılan BDP'nin yeni yönetimi PKK ile aralarına mesafe koyduklarını açıkça dillendirdiler. Dün Reuters haber ajansına "PKK ile aramızda mesafe var" diyen Demirtaş bugün aynı sözlerini Mardin'de de tekrarladı. 

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Biz siyasi parti olarak PKK ile aramıza koymamız gereken azami mesafeyi koymuş durumdayız. Bizim silahla, şiddetle aramıza koyacağımız mesafe de azami mesafedir'' dedi.

 

"AZAMİ MESAFEYİ KOYMUŞ DURUMDAYIZ"

Mardin Erdoba Oteli'nde düzenlenen ''Mezopotamya 1. İnanç Çalıştayı''na katılan Demirtaş, verilen arada gazetecilerin, ''BDP'nin, PKK ile arasına mesafe koyacağına'' ilişkinsözlerini hatırlatmaları üzerine şöyle konuştu:

''Biz siyasi parti olarak PKK ile aramıza koymamız gereken azami mesafeyi koymuş durumdayız. Bizim silahla şiddetle aramıza koyacağımız mesafe de azami mesafedir. Onu da koymuş durumdayız. Bunun ötesinde meseleyi başka yere çekmenin hiçbir anlamı yoktur.

Partimiz ayrı bir örgütlenme ve yapılanmadır. Bizim tabii ki tabanda birbirleri ile çakışan yönlerimiz vardır. Bunu ifade etmiştim.

DTP'nin geleneğinden itibaren azami mesafeyi koymuştuk. BDP de tabii ki bu mesafeyi koruyarak, sadece kendi sözcülüğünü yaparak, parti olarak kendi söylemlerini öne çıkararak politikaya devam eder.''

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 18:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35