BDP-SP ittifakı haberine Kurtulmuş cevap verdi

SP lideri Kurtulmuş, Vatan gazetesinin BDP-SP itifakı haberine tepki gösterdi.

BDP-SP ittifakı haberine Kurtulmuş cevap verdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi, Vatan gazetesinin yazarlarından Aydın Ayaydın'a dayandırılarak verilen “Saadet-BDP Seçim İttifakı” başlıklı habere sert tepki gösterdi.

Vatan gazetesinde yer alan “Saadet-BDP Seçim İttifakı” başlıklı haber üzerine Saadet Partisi Basın Müşavirliği tarafından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada; “İki partinin 2011 seçimlerine birlikte girmek üzere görüşmeler yaptığı” iddiasını yalanlanarak “Bu yorum ve kulis haberleri hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Partimizin böyle bir görüşme ve teması söz konusu değildir” denildi.

Saadet Partisi Basın Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Partimiz milletimizden aldığı güç ve destekle Türkiye’nin bundan sonraki muktedir siyasal iktidarını hazırlamanın gayreti içindedir. Saadet Partisi 29 Mart seçimlerinden bu yana milletimizin teveccühü ile hızla yükselen bir partidir. Ülkemizi adalet, özgürlük ve refah yurdu haline getirecek iktidarı kurmanın mücadelesini vermektedir. Bu nedenle bugün bir gazetede yer alan ve “Baraj sıkıntısı nedeniyle Saadet Partisi ve BDP’nin ittifak yapacağı iddiası” gerçeği yansıtmamaktır. Hiçbir parti ile bir ittifak görüşmemiz söz konusu değildir. Bu tür kulis iddiaları partimizin önlenemeyen yükselişini gölgelemeye yöneliktir. Şu anda partimizin tek bir gündemi vardır o da millettir. Saadet Partisi milletimizle gerçekleştireceği bir büyük ittifakla en kısa zamanda Yeniden Büyük Türkiye’yi kuracak iktidarı oluşturacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla”


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 20:44
banner53
YORUM EKLE

banner39