banner15

BDP, Washinton'da temsilcilik açtı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), ABD'nin başkenti Washinton'da temsilcilik açtı.

BDP, Washinton'da temsilcilik açtı

BDP temsilciliğinin resmi açılışı, Washington'daki Holiday Inn otelinde, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna ve kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'ün katıldığı bir resepsiyonla yapıldı.

ABD ve Kanada'daki farklı Kürt gruplarının temsilcilerinin de katıldığı resepsiyonda konuşan Demirtaş, "Bugün burada BDP olarak, siz değerli dostlarımızla birlikte, ülkemizin demokrasisine ve barışına hayırlı olacağına inandığımız bir açılışı gerçekleştiriyoruz" ifadesini kullandı.

Konuşmasında, dünyanın "global bir köy" haline geldiğini belirten Demirtaş, "Bu köy hepimizin köyü, dünya hepimizin dünyası ve dünyanın her bir yerindeki sorunlar artık hepimizin sorunu. İnsanlık tarihinin çok acı deneyimleri hepimize gösterdi ki aslında her birimizin ihtiyacı olan en önemli şey demokrasi ve barıştır. Hava ve su kadar insanlığın doğal ihtiyacı haline gelmiş bu önemli kavramları hayata geçirebilmek ve yaşam bulması için çaba sarfetmek her birimizin boynunun borcudur diye düşünüyoruz" dedi.

Demirtaş, "BDP'nin de bu doğrultuda büyük çabalar sarfeden siyasi bir geleneğin devamı olarak, Türkiye'de de demokrasi ve barış sürecine katkı gayreti içerisinde olduğunu, aynı zamanda da dünya barışı ve tüm dünya halklarının kardeşçe yaşaması temennisini taşıdığını" söyledi.

"Bu nedenle parti olarak dünyanın bir çok yerindeki gelişmeleri yakından takip etmek istediklerini ve politikalarını oluştururken, kendi temsilcileri aracılığıyla bütün dünyayı da izlemek istediklerini" kaydeden Demirtaş, "Brüksel'den sonra şimdi Washington'da da temsilcilik açarak dünyayı yakından takip etme şansını elde etmiş olduklarını" belirtti.

Kaynak:Cihan


 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 09:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35