banner39

Bedelli askerlik Meclis gündeminde

Adıyaman Milletvekili Şevket Köse bedelli askerlik konusunu meclis gündemine taşıdı.

Arşiv 03.04.2009, 13:58 03.04.2009, 13:58
Bedelli askerlik Meclis gündeminde


Adıyaman Milletvekili Şevket Köse 'Önümüzdeki günlerde bedelli askerlik çıkacak mı?' sorusunu TBMM Başkanlığı'na sundu.

CHP Adıyaman Milletvekili Şevket Köse, bedelli askerlik için düzenleme yapılıp yapılmayacağını sordu. Köse, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, bugüne kadar kaç kez ve hangi tarihlerde bedelli askerlik için yasa çıkarıldığını öğrenmek istedi.

Çıkarılan bedelli askerliklerin ekonomiye ne kadar katkı sağladığını da öğrenmek isteyen Köse, ''Önümüzdeki süreçte, bedelli askerlik çıkarılmasına ilişkin herhangi bir yasal düzenleme yapılması hükümetinizce düşünülmekte midir?'' diye sordu.

CHP'nin Bedelli askerlikle ilgili attığı bu adım büyük heyecan yarattı. Bedelli askerlik beklentisi içinde olan büyük kitle, "CHP hislerimize tercüman oldu, bu sorunu da onlar çözecektir" diye ümit ediyoruz, dedi. Şimdi gözler hükümetten cevap bekleyen CHP'ye nasıl bir açıklamanın geleceğine kilitlendi.

Bu arada alınan bilgiye göre CHP'nin olası bir bedelli askerlik yasası konusun da olumlu yaklaşım sergilediği öğrenildi. Bedelli askerlik yasası bekleyenler heyecanla en kısa sürede bu konuda ciddi bir adım atılarak sorunun çözülmesini bekliyor.

Kaynak: Ajanslarbanner53
Yorumlar (1)
neolursanol 12 yıl önce
su bedelli ciksa artik. ekonomiye de cok faydasi olacak. bekleyen yuzbinlerce insan var. chp bunu basarirsa ciddi bir oy destegi alir
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?