banner39

Bekaroğlu: Kılıçdaroğlu bu milleti baydı

SP adayı, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'u yönetme konusundan giderek uzaklaştığı görüşünde.

Arşiv 19.02.2009, 13:12 19.02.2009, 14:59
Bekaroğlu: Kılıçdaroğlu bu milleti baydı

Bekaroğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan'ı, makamında ziyaret etti.

Vardan, ziyarette yaptığı konuşmada, yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarının, projelerini sivil toplum kuruluşlarıyla paylaştığını hatırlattı.

Vardan, ''1994 seçimlerinden sonra İstanbul'da önemli bir gelişim yaşanmıştı. Bunun mimarlarından olan arkadaşlar bugün burada. Onlarla görüş alışverişinde bulunmak bizi memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyorum'' dedi.

Mehmet Bekaroğlu da İstanbul'un sorunlarını İstanbullulardan sorarak tespit edip, kararları da halkla birlikte alacaklarını söyledi.

Kentin sorunlarını tespit etmek ve hazırladıkları projeleri paylaşmak için sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini anımsatan Bekaroğlu, şöyle konuştu:

''Çantada keklik projelerle gezmiyoruz. Biz işin genel felsefesiyle ilgiliyiz. İstanbul'la ilgili çeşitli projeler elbette ki hazırladık. Öncelikle belediye hizmetlerinden kar alınmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu şekilde o kentte yaşayan insanların yaşamlarını kolaylaştıracağımızı planlıyoruz. Bunu uzmanlarla test ediyoruz.''

Bekaroğlu, AK Parti ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının ise projeleriyle yarışmadıklarını ileri sürerek, ''Bu daha çok Karagöz Hacivat oyunu gibi, 'cambaza bak cambaza şeklinde bir yarış'' görüşünü savundu.

CHP'nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar İstanbul'la ilgili hiçbir şey söylemediğini iddia eden Bekaroğlu, ''Çantamda bir belge var diyor, ucunu gösteriyor, bir sonraki gün biraz daha gösteriyor. 'Çıkaracağım, yarın çıkaracağım' diyor. İstanbullular Kılıçdaroğlu ile ilgili dağ fare doğurdu noktasına geldiler. Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'u yönetme konusundan giderek uzaklaşıyor. Kılıçdaroğlu bu milleti baydı'' diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?