banner15

Belçika'da PKK operasyonu

Paris'te polisin PKK yandaşlarına yönelik operasyonlarından sonra, Belçika'da da çeşitli sorgulama ve operasyonlar yapılıyor.

Belçika'da PKK operasyonu

Fransa'nın başkenti Paris'te polisin dün terör örgütü PKK yandaşlarına yönelik operasyonlarından sonra, Belçika'da da çeşitli sorgulama ve operasyonlar yapılıyor.

Fransa'da tutuklanan "üst düzey" örgüt üyeleri arasında, terör örgütünün "Avrupa sorumlusu" olarak tanıtılan Rıza Altun'un da bulunduğu, Belçika'daysa "terör örgütü komutanlarından" Canan Kurtyılmaz'ın tutuklandığı öğrenildi. Bu teröristin, Fransa'nın talebi üzerine tutuklanarak Paris'e gönderildiği belirtildi.

Belçika'da, terör örgütü üyelerinden eski DEP milletvekilleri Remzi Kartal ve Zübeyir Haydar'ın sorguya çekildikleri de bildiriliyor.

Paris'teki operasyonlar sonunda, aralarında terör örgütünün "önemli yöneticilerinin" bulunduğu 13 kişinin gözaltına alındığı, bazı belge ve bilgisayarlara el konulduğu, çeşitli silahlar ele geçirildiği belirtiliyor.

Terör örgütü yandaşlarının, örgüte karşı düzenlenen operasyonlara Fransa, Belçika ve çeşitli ülkelerde tepki çağrıları yaptıkları gözlemleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35