banner39

Belediye başkanlığını ölü aday kazandı

ABD'de bir kasabada başkanlığı ölü adayın kazandığı bildirildi.

Arşiv 16.04.2010, 18:41 17.04.2010, 07:59
Belediye başkanlığını ölü aday kazandı

 

ABD'nin Tennessee eyaletinin Tracy City adlı kasabasında yapılan belediye başkanlığını ölü aday kazandı. Seçim yetkileri belediye başkanlığı seçiminde birkaç hafta önce ölen aday 268 oy alırken, canlı rakibi 85 oyda kaldı. Chattanooga’da yayın yapan yerel WTVC televizyonunun haberine göre, belediye başkanı seçilen Carl Robin Geary, birkaç hafta önce hayatını kaybetti. Bir önceki belediye başkanının hayatını kaybetmesinden sonra 1 yıldır belediye başkanlığı yapan Barbara Brock ise ölü rakibine yenilerek koltuğundan oldu.

İlçe seçim kurulu yetkilileri, Geary’nin öldüğünü kasabada defalarca duyurduklarını belirterek, buna rağmen seçimi kazandığını kaydettiler. Yerel kaynaklar, kasaba halkının Brock’un belediye başkanlığını engellemek için ölü adaya oy verdiğini kaydediyor. Kasabayı önümüzdeki 4 yıl yönetecek belediye başkanını belediye meclisi atayacak.

‘’Ölü bir rakibe kaybetmek nasıl bir duygu?’’ sorusuna Barbara Brock’un verdiği cevap ise ironikti; ‘’Dünyanın sonu değil. Hayat devam ediyor. Yaşayacağım’’

Kaynak: Haber 7
 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?