banner39

Belusconi'nin yüzüne heykelle vurmuş

İtalya İçişleri Bakanı Maroni, "Berlusconi fiziken sarsılmış durumda" dedi.

Arşiv 14.12.2009, 02:06 14.12.2009, 02:06
Belusconi'nin  yüzüne heykelle vurmuş

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye Milano'daki Duomo meydanındaki miting sonrasında yumruklu saldırıda bulunan Massimo Tartaglia'nın eyleme önceden hazırlık yapmış olduğu ortaya çıktı.

Soruşturma raporunda, saldırganın Berlusconi'nin yüzünü hedef alan saldırganın küçük bir heykel parçası kullandığı belirtildi. Berlusconi'nin burnunun ve bir dişinin kırılmasına, dudaklarının patlamasına neden olan hediyelik eşya niteliğindeki Duomo heykelcilğine polis tarafından el konulduğu da kaydedildi.

Milano Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, saldırganın üzerinden çarmıha gerilmiş bir İsa heykelciği ile biber gazı spreyi çıktığını da belirtti.

Yetkililer, bulunan objelerin saldırganın eyleme önceden hazırlandığının ve eylemin tasarlanarak yapıldığının göstergesi olduğuna da dikkati çekti.

San Raffale Hastanesi'nde müşahade altındaki Berlusconi'yi ziyaret eden İçişleri Bakanı Roberto Maroni, "Başbakan fiziken sarsılmış durumda olmakla birlikte oldukça rahat. Ağır bir darbe almış" diye konuştu.

Yaklaşık 10 yıl boyunca psikolojik tedavi gören 42 yaşındaki saldırganın babası Alessandro Tartaglia ise oğlunun böyle bir eylem yapmasını şaşkınlıkla karşıladığını söyledi.

Ailece merkez sola oy verdiklerini belirten baba Tartaglia, "Ama ailemizde Berlusconi'ye karşı bir kin ve nefret de yok. Oğlum, psikolojik rahatsızlığına rağmen, hiç kimseye bir zarar vermemiştir. Böyle bir şeye niyetlendiğini sezinleseydim, onu engellerdim. Olayın, İtalya'daki olumsuz atmosferin etkisiyle meydana geldiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
memocan 11 yıl önce
harika bir sey olmus kadin muptelasina darisi diger alcaklarin basina allahtan baska erisilmiyecek hic bir sey yoktur yeterki istenilsin.alcaga ders olmustur insallah
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?