banner15

'Ben Müslümanım elinizi tutamam'

Londra'da polis teşkilatında göreve başlayan başörtülü bir Müslüman bayan polisin emniyet müdürünün elini tutmaması gerginlik oluşturdu iddia edildi.

'Ben Müslümanım elinizi tutamam'

The Mail on Sunday gazetesi, emniyet teşkilatında göreve başlayan 200 polis memurunun katıldığı bir tören sırasında, Emniyet Müdürü Sir Ian Blair'in memurları tek tek elini sıkarak kutladığını, bu sırada Müslüman kadın polis memurunun Blair'in elini sıkmadığını ve kendisiyle fotoğraf çekmeyi reddettiğini yazdı.

Gazete, söz konusu polis memurunun yetkililer aracılığıyla Emniyet Müdürüne, ”Sizinle tokalaşamam, ben bir Müslümanım ve siz de bir erkeksiniz” dediğini ve fotoğraf çektirmeyi de aynı nedenle reddettiğini iddia etti.

The Mail on Sunday gazetesi, Müslüman polis memurunun başörtülü bir fotoğrafını yüzünü karartarak kullandı ve yaşanan bu olayın polis teşkilatı Scotland Yard içinde yeni tartışmalara yol açtığını belirtti.

Gazete, tartışmalarda bazı yöneticilerin bir polis memurunun erkeklere dokunmayı reddederek görev yapamayacağını savunurken, bazıları bu durumun anlayışla karşılanması görüşünü dile getirdiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35