banner39

Benazir Butto'nun Eşi Tutuklandı

Pakistan'da eski Başbakan Benazir Butto'nun eşi Asaf Ali Zerdari’nin tutuklandığı bildirildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Benazir Butto'nun Eşi Tutuklandı

Paistan güvenlik güçleri, Dubai’den ülkesine dönmekte olan sürgündeki muhalefet lideri eski başbakanlardan Benazir Butto’nun eşini ve beraberindekileri havaalanında tutukladı. Özel televizyon kanalı Geo TV, polisin, sürgündeki Benazir Butto'nun eşi Asaf Ali Zerdari'yi Dubai'den Lahor kentine getiren uçağa baskın düzenleyerek çok sayıda muhalifle birlikte tutukladığını duyurdu.

Geo TV, tutuklananlar arasında Butto'nun Pakistan Halk Partisi'nin parlamento kanadı lideri Mahdum Emin Fehim ile eski Dışişleri Bakanı Serdar Asaf Ahmed Ali'nin de bulunduğunu belirtti.

Polis ise Ali Zerdari'nin tutuklanmadığını, sadece evine götürüldüğünü, orada özgürce hareket edeceğini bildirdi.

Bu arada, Halk Partisi yetkilileri polisin büyük bir gösteriyi engellemek için Ali Zerdari'yi uçaktan alarak gizlice evine götürdüğünü ve burada göz hapsinde tutulduğunu söylediler.

Polis barikatını aşarak Lahor havaalanında Ali Zerdari'yi karşılamaya çalışan 150 kadar Butto yandaşının polisle çatıştığını, ardından da tutuklamaların olduğunu ifade edildi.

Geçen yıl kefaletle serbest bırakıldıktan sonra aralık ayında Dubai'deki eşi Butto'nun yanına giden Ali Zerdari'nin o zamandan beri ilk defa ülkesine döndüğü kaydedildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?